stonds stonden godvruchtige mannen klaar, om zendingstochten naar Indië te ondernemen én zoo mogelijk den martelaarspalm te bemachtigen. Weinige jaren nadat de H. Franciscus Xaverius bijna geheel Indië door zijn arbeid had vruchtbaar gemaakt, togen koene dienaren van Christus derwaarts, om Gods glorie verder te verbreiden, en het eeuwig heil der zielen te bewerken, voor zich zelve bovendien schatten van verdiensten te verzamelen en de kroon van het martelaarschap deelachtig te worden. De beroemde Orde van den Karmel bleef bij dien heiligen plicht niet ten achter. Heden, op dezen gedenkwaardigen dag, ziet zij met vreugde twee harer gezellen onder het getal der Gelukzaligen geschaard: Dionysius van de Geboorte en Redemptus van het Kruis, wier heldenfeiten en deugden een aangenamen geur verspreiden, en aan het Christenvolk bij den aanvang van de 20ste eeuw heilzame voorbeelden ter navolging aanbieden.”

Hierop volgt een beknopt overzicht van het leven der martelaren, met het gewone slot aan dergelijke oorkonden eigen.

Mijn taak is ten einde. Moge het verhaal van het leven en den marteldood dezer beide Zaligen, de lezers aansporen, hen te vereeren en met vertrouwen hunne voorspraak in te roepen. Moge het martelaarsbloed, dat den Oost-lndischen akker besproeid heeft, weldra het zaad van Gods woord alom doen ontkiemen en tot heerlijken wasdom brengen.

Zalige Dionysius, Zalige Broeder Redemptus, weest beiden onze voorsprekers bij God, opdat de millioenen dwalenden van onzen Indischen Archipel spoedig gebracht worden tot Jezus Christus, die het Licht aller volkeren is.