Pater Th. van Hout, die na een 28-jarig verblijf in Indië, Holland voor het eerst weer terugziet.

Pater G. van der Kun, dien ziekte noodzaakte de missie te verlaten, waar hij 22 jaren aan één stuk is werkzaam geweest. Bij aankomst ie Rotterdam werd ZEerw. naar het St. Franciscus-Gasthuis aldaar overgebracht. Gelukkig is de toestand vooruitgaande, zoodat wij mogen hopen, ZEerw. spoedig wederom geheel hersteld te zien.

Broeder C. Groot, die van zijn 25jarig verblijf in Indië, verreweg het grootste gedeelte op het eiland Flores doorbracht.

SOERABAIA.

Te Soerabaia nadert de 2e parochiekerk haarr voltooiing, ’t Is een flink gebouw, meer dan 50 M. lang. Ook de Zusters daar ter stede hebben groote plannen; zij willen een tweede huis met bijbehoorende scholen stichten. De grond is al gekocht, de plannen van het huis en de twee lagere scholen alsmede van de Mulo en de Normaalschool zijn klaar, 'binnenkort zal met den bouw begonnen worden.

Daarenboven is een groot terrein aangekocht voor een katholiek ziekenhuis. Een flink bedrag voor het te bouwen huis is reeds bij elkaar gebracht. Onderhandelingen met liefdezusters in Holland zijn in vollen gang.

Binnen niet al te langen tijd, hopen we, heeft Soerabaia een even mooie inrichting als Batavia met zijn St. Carolus-ziekenhuis.

KATHOLIEK SOCIALE BOND.

Katholiek Magelang vierde op Zaterdag, 6 Februari, feest. Het nieuwe Bondsgebouw werd dien dag geopend.

Het maakt een aangenamen indruk en doet den ontwerper, den heer Wagner, alle eer aan.

Om 6 uur ’s avonds begonnen de feestelijkheden met een plechtig Lof. Na afloop daarvan wijdde Pastoor Hagdorn het gebouw in en sprak vervolgens een kort, maar pittig woord.

Om 7 uur opende de voorzitter de feestelijke bijeenkomst en gaf uiting aan de blijdschap en dankbaarheid, die alle leden vervulden, maar wees er tevens op, dat nu nog niet alles bereikt was en dat op alle leden de plicht rustte om arbeid te leveren, ieder naar zijn vermogen, arbeid, waarvan onze godsdienst de richting aangeeft.