Java’s kerstening en geestelijke en stoffelijke vooruitgang zulk een machtigen weerklank zal vinden in de andere Bezittingen en in ons dierbaar "Vaderland.

We hebben genomen een kindje, omdat daarbij misschien wel het minste te pas komt en we kunnen niet veel.

En dat, als een van ons of beide, als Jezus wil, voet aan land mochten zetten op Java’s bodem, dat dan hij of wij daar vinden een dankbaar en klaar staand Javaantje; dat daar ’t hartje van een der Javaantjes slaat voor ons, die ook van hen houden.

We zullen natuurlijk ook veel bidden voor ons beschermelingetje en voor de Java-missie. We zullen den Meester vragen om ’t als zijn Priester of zijn Bruidje aan te nemen later, opdat ’t dan beter mee zal kunnen werken aan de bekeering van z’n eigen landgenooten, opdat ’t het Rijk van Jezus’ H. Hart in Java moge helpen uitbreiden.

Maar nu meer zakelijke dingen. U moet eerst nog weten wie we zijn, dat had ik heelemaal vergeten. Nu, slechts 2 eenvoudige de klassers van ’t Gym., geheeten en respectievelijk en jaar oud, en daarbij beide veel van de missies en in ’t bijzonder van de Java-missie houdend.

U hebt nu dit jaar van ons tweetjes voor ons kindje, om ’t zoo te noemen, £25. ontvangen, ’t "Volgende zullen we ’t zeker weer zoover brengen en waarschijnlijk wel verder. U kunt dus ieder jaar minstens + f 30. van ons verwachten, zeker jaar lang, en daarna zal er nog wel van ons wat overschieten en anders zullen we bedelen en schrapen, tot ’t er is. Natuurlijk op een fatsoenlijke manier; we zullen geen Shylock’s worden.

Op ’t oogenblik werken we uit naam van onze missieclub voor de missies in ’t algemeen en uit naam van onze eigen N.V. voor Java.

Java natuurlijk, als ’t niet al te zeer in ’t oog loopt, nummer één.

We bidden en zullen veel bidden voor de missie, voor U, voor alle Missionarissen, en voor dat kindje.

Nu moet ik nog iets vragen. Op de eerste plaats of U ons zoudt willen schrijven, wat er voor dat geld gedaan kan worden en hoeveel er noodig is om zoo’n Javaantje te kleeden, te voeden, te laten leeren, kortweg, hoeveel ’t geheele onderhoud van zoo’n