Mogen we onze weldoensters en weldoeners een extra gebedje verzoeken om God te danken en Zijn verdere hulp af te smeeken voor onze bekeerlingen? Want al hebben sommige hunner reeds Roomsche familie-leden en al zijn van de anderen de ouders volstrekt niet tegen de overgang van hun kind naar het R.K. Geloof, er zijn toch ook onder onze leerlingen, die een harden strijd te wachten hebben van mohammedaansche familieleden.

Het aantal leerlingen der Maria-school neemt, God zij dank, voortdurend toe; op de foto van blz. 231 ziet U de leerlingen van het tweede leerjaar, terwijl voor het Iste leerjaar 15 nieuwe leerlingen werden aangenomen.

Mendoet:

Begin Maart was het eindexamen van de leerlingen onzer school. Alle vijftien zijn met mooie punten geslaagd. Mevr. Kater-Ligtvoet, inspectrice, kwam het examen afnemen. Misschien stellen onze weldoensters er belang in ’ns te hooren wat voor het verkrijgen van het diploma van onze inlandsche meisjes gevraagd wordt.

Het examen in de huishoudelijke vakken duurt 2 dagen en omvat nuttige- en fraaie handwerken, als: knippen, naaien, verstellen, stoppen, borduren; verder batikken, koken meest indische gerechten, doch ook eenige Europeesche ■— wasschen en strijken. Ook in theorie en methodiek wordt geëxamineerd.

Nadat de punten voorgelezen waren sprak Mevr. Kater-Ligtvoet de meisjes hartelijk toe.

HEd. wekte haar op tot dankbaarheid voor de goede opvoeding, die ze genoten hadden en spoorde haar aan, later toch niet af te wijken van de richting, die haar te Mendoet was aangewezen.

Daarna zongen de kinderen uit volle borst: „Dankt blij den Heer.”

Op het eind van het schooljaar werd voor de leerlingen, die de school gingen verlaten en voor oud-leerlingen nog eene driedaagsche retraite gegeven. 1 Juli begon het nieuwe schooljaar met 312 kinderen.