zien met Javanen, jong en oud, waarvan de meesten slechts sinds korten tijd het katholieke geloof hadden leeren kennen. Overal stegen de ~Onze Vaders” en ~Weesgegroeten” luid ten hemel.

De weg langs het kerk-erf stond vol met niet-katholieke Javanen, die met groote verbazing keken naar deze echt-katholieke demonstratie. Geen enkele wanklank van hun kant werd vernomen.

Na afloop van het plechtige lof werd de feestdag, keurig geregeld door een Javanen-comité zie foto blz. 28 besloten met een vertooning van lichtbeelden uit het leven van Christus. De Directie eener nabij gelegen suikerfabriek was zoo vriendelijk gratis electriciteit te verschaffen, zoodat de lichtbeelden onder een lichtsterkte van 2000 kaarsen prachtig uitkwamen op het in de vrije lucht opgestelde doek van 4X4 M. Met de grootste belangstelling werden deze lichtbeelden en de Javaansche uitleg daarvan, gevolgd. Voor zeer velen was dit de eerste keer, dat zij iets over het katholieke Geloof hoorden. Uit de omliggende dessa’s kwamen de menschen bij honderden samenstroomen, om deze voor hen geheel nieuwe platen te zien. Moge deze gelegenheid voor velen de eerste stoot zijn geweest tot de bekeering.

Om kwart voor acht werd geëindigd, al zouden de toeschouwers nog veel langer van het mooi’s hebben willen genieten.

Zoo werd dan deze voor Medarie zeer gedenkwaardige dag op echt katholieke wijze gesloten. Uiterst voldaan, en met Roomsche blijheid in het hart, trokken onze Javanen naar hun eenvoudige dessahuisjes terug, om, naar wij hopen, nog dikwijls na te denken over de buitengewone genaden en de groote voordeelen die het katholieke geloof ons allen schenkt. In de gebeden der lezers van den St. Claverbond wordt de Missie rondom Medarie dringend aanbevolen.