INDIË ROEPT U!

lets voor jonge, bekwame onderwijzers.

(Vervolg van blz. 275 v. d. 42sten jaargang.)

Onderwijzer bij het openbaar onderwijs in Nederlandsch-Indië.

Telken jace is er in Nederlandsch-Indië voor een groot aantal leerkrachten plaats bij het openbaar lager onderwijs. Alleen zij, die in het bezit zijn der hoofdakte kunnen als onderwijzer naar Ned.-Indië worden uitgezonden. Zij worden dan uitgezonden in vasten dienst of tijdelijk voor den tijd van vier jaar (kort dienstverband). Aan de betrekking van onderwijzer 2<ie klasse is verbonden een aanvangsbezoldiging van f ’s maands, welke na één jaar dienst kan verhoogd worden tot f 295. 's maands. Verder hebben periodieke verhoogingen plaats, zoodat na 22 jaar dienst een bezoldiging wordt genoten van f 750. ’s maands. Bij benoeming tot onderwijzer fste klasse bedraagt de bezoldiging f 50. ' s maands meer. Voor de berekening van de bezoldiging worden de dienstjaren bij het onderwijs buiten de keerkringen doorgebracht, tot een maximum van 10 jaar voor ®/,o in rekening gebracht. De bezoldiging van een onderwijzer 2de klasse geplaatst bij het M.U.L.O. wordt met f 100.— verhoogd.

Aan de uitzending is voorts verbonden vrije overtocht (casu quo, ook voor het gezin) in de eerste klas, terwijl ook een tegemoetkoming in de uitrustingskosten wordt gegeven, welke varieert van f 1100.— tot f 1200.—, naar gelang het salaris is beneden de f 300.— of daarboven. Wanneer de uitgezondene vergezeld is van zijn echtgenoote, of zich door haar doet volgen