stiefmoederlijk was behandeld. Pater v. d. Loc werd op inspectie uitgestuurd, om te zien of het nog nuttig was missie-krachten aan deze menschen te besteden, daar er nog op tal van andere plaatsen om eene hulp gevraagd werd, die men niet geven kon, omdat er te weinig Missionarissen waren. Hij vond er als katholieke gemeente slechts een catechist met zijn huisgezin, doch tevens een 150 bereid, om in de leer te komen en zich te laten doopen.

Met deze 150 „handteekeningen” in de hand kwam de Pater bij zijn Overste het goed recht van dezen missiepost verdedigen en hij won het; ook hier was weer een van zijn eerste zorgen: een kerkje te bouwen voor de zoekers naar God. Tot dan toe werden de godsdienstoefeningen gehouden in een bouwvallig bedehuis der Methodisten, zoodat een eigen katholiek kerkje geen onredelijke weelde was. Hij begon te bouwen met veel moeilijkheden, doch ook met veel steun uit Nederland en reeds naderde het nieuwe godshuis van 20 X 8 M. zijn voltooiing, toen hij werd weggeroepen door zijn Oversten, om in Holland nieuwe krachten op te doen. De Voorzienigheid beschikte anders, nooit zag hij ’t missieland weer terug, doch in al de jaren dat hij nog leefde, bleef het een ruime plaats innemen in zijn hart. Kapelaan in de Krijtberg, ijverig propagandist voor ’t Apostolaat des Gebeds, waren opdrachten, die hij met liefde en toewijding op zich nam, maar boven alles bleef Lm. Missionaris. |

Op last van de Indische Missievereeniging nam hij zitting in de Commissie, wier taak het was een Centraal Indisch Bureau voor te bereiden. Daar was hij op zijn best en werden zijn beschouwingen omtrent Indische vraagstukken met belangstelling aanhoord en zijn raadgevingen gewaardeerd

Moge de Heer van den Oogst zijn trouwen dienaar loonen voor den arbeid, dien hij in de hitte van den dag voor Hem verricht heeft. |

Pater Henricus Fisscher. Bijna veertig jaar Missionaris, moet het dezen energieken grijsaard, wel veel gekost hebben, zich n«er te leggen bij het besluit uit den hemel, om de eeuwige niat in te gaan; liever had hij nog langer gearbeid!