m staat zullen zijn te wedijveren met de scholen der muzelmannen en protestanten. In naam van het heilig recht der evangelieprediking moeten wij dezen voet voor voet de landen betwisten, welke geadeld zijn door het offer en gedrenkt werden met het bloed der martelaren van Oeganda.

Wij moeten ons dus tot doel stellen een algemeene opbouw van grootschen omvang! Doch die kan niet verwezenlijkt worden zonder middelen evenredig aan zulk een onderneming. Daarbij moet men dan nog denken aan hetgeen reeds hier en daar in de uitgestrekte missie-gebieden bestaat: colleges, centra van moreele en maatschappelijke opvoeding der jeugd: inrichtingen van hooger onderwijs, zelfs Katholieke Universiteiten zooals die van Peking en Tokio, opgericht en geroepen om te worden haarden van intellectueele en christelijke ontwikeling in de uitgestrekte Chineesche Republiek en in het Japansch Keizerrijk; men moet daarbij ook denken aan het groote leger van missionarissen. mannen en vrouwen, welks 50.000 leden over de geheele wereld verspreid zijn, en aan het nog oneindig talrijker heir der catechisten, trouwe medewerkers onzer missionarissen, die van alles voorzien moeten worden, vanaf brood en kleeding tot de uitgaven noodig voor het onderhoud der kapellen, staties, scholen en der werken van liefdadigheid, dan zal men gemakkelijk begrijpen welke ontzaglijke bedragen er vereischt worden om te voorzien in al die behoeften van individueelen, godsdienstigen en maatschappelijken aard.

In de maand April van dit jaar 1931, heeft het Pauselijk Genootschap tot Voortplanting des Geloofs over alle Katholieke Missiƫn van de geheele wereld kunnen verdeelen de som van 65.088.690 Italiaansche Lires, (d.i. 8.375.000 guldens), die het totaal vertegenwoordigen der giften ingezameld over heel de wereld. Met diepgevoelde dankbaarheid zijn zij ontvangen; maar toch hoe onvoldoende zijn ze voor de zoo groote behoeften, die daarenboven van dag tot dag toenemen! Want uitgestrekte en dichtbevolkte Vicariaten, die tot 10 en zelfs 20 millioen inwoners telden, zijn verdeeld geworden en in deze nieuw-ingedeelde gebieden zijn nieuwe Vicariaten en Apostolische Prefecturen opgericht, om het werk der evangelieprediking gemakkelijker en vruchtbaarder te maken. Daarenboven worden hier en daar on-