afhankelijke missiën ingericht om te arbeiden aan de bekeering der nog verwaarloosde volksstammen, die in de duisternis en de dwaasheden van het heidendom gedompeld zijn.

Al deze redenen dwingen tot een nieuwe propaganda campagne. De universeele economische crisis, die dit jaar een maar al te treurige terugslag op het budget van het Genootschap der Propaganda heeft veroorzaakt, noodzaakt ons onzen arbeid intensiever aan te vatten, zelfs daar waar deze economisch-sociale crisis het meest critiek was, heeft men ondervonden, dat in de centra waar het Genootschap goed georganiseerd was, deze crisis slechts een geringe of zelfs in ’t geheel geen teruggang veroorzaakt heeft.

Daar echter, waar het slechts gebrekkig functioneerde, heeft het bedrag der aalmoezen een aanmerkelijke daling ondergaan. Een dergelijke ondervinding spoort ons aan, om aan het Genootschap (;ot Voortplanting des Geloofs een steeds solieder grondslag te geven en om tijdig op een verstandige wijze de aanstaande Missiezondag van 18 October te organiseeren.

Het missie-apostolaat is een apostolaat van beschaving!

Dat allen, wien de moreele en sociale vooruitgang der menschheid ter harte gaat, hunne medewerking niet weigeren aan het succes van dien dag, die de triomf zal zijn van het missie-ideaal. Moge op dien dag in iedere katholieke kerk, bidplaats of kapel het geloof der geloovigen verlevendigd worden en mogen door een opleving van geestelijke vernieuwing vurige gebeden opstijgen tot God, die de naties voor genezing vatbaar heeft gemaakt, opdat allen zouden vrijgekocht worden in het Woord en in het Bloed van Christus. Mogen op dien dag ook, de Katholieken van alle standen, van alle natiën, vereenigd in een edelen wedstrijd van broederlijke liefde, edelmoedig hun bijdrage offeren voor de heiligste aller belangen.

Elke gift op dien dag geschonken, zal een steun zijn aan de heldhaftige apostelen der christelijke beschaving. ledere aalmoes op dien dag gestort zal een ziel deelachtig maken aan de schatten van Genade en Waarheid. Hoe grooter het ingezamelde bedrag zal zijn, des te grooter ook zal de medewerking zijn tot de uitbreiding van Christus’ Rijk, een Rijk van liefde, broederschap en vrijheid. De christen-wereld zal hierdoor het levendigste blijk van dankbaarheid geven aan de onverwinnelijke herauten van het