Cholera, pokken en besmettelijke oogziekten kwamen niet voor.

Slangenbeten: 1 geval kwam voor, dat behandeld werd met incisie en inspuiting van permanganas kaliens. Patiënt genas.

Dit jaar • werden 359 ziektegevallen behandeld tegen 464 in 1905. Wat de reden van den achteruitgang is, valt moeielijk te zeggen.

Blindheid als gevolg van conjunctivitis blennorrhoica of trachomatosa werd niet waargenomen.

Lho-Nga. Sterkte der bevolking: 28937 Atjehers, 70Maleiers en 69 Vreemde Oosteriingen.

De regenval is hier vrij groot; gedurende het verslagjaar was de regenval 2362 mM. op 160 regendagen.

De algemeene gezondheidstoestand was gunstig. Cholera en dysenterie kwamen niet voor, van typhus werd 1 geval behandeld (klingaleesche vrouw) met gunstigen afloop.

Pokken kwamen weinig voor, slechts werd in Juni 1 geval gemeld in de gampong Biloej, welke patiënt herstelde.

Waterpokken kwamen nog al eens voor.

Malaria kwam veel en onder allerlei vormen in behandeling, 5 gevallen van beri-beri werden bij preventief gevangenen geconstateerd, benevens 1 geval van lepra (Atjeher).

Besmettelijke vrouwenziekten kwamen vrij veel voor.

Besmettelijke oogziekten komen zeer weinig voor.

Het aantal poliklinisch behandelde lijders was dit jaar iets grooter dan in het voorafgaande, in 't geheel een 289 tal, tegen 250 in het vorige verslagjaar.

Seulimeum. De bevolking is nog onwillig om zich te laten behandelen. Malaria en huidziekten komen veel voor.

De Chineesche koelies werkzaam bij de Atjehtram lijden veel aan beri-beri, dysenterie en enteritis. De.sterfte is vrij groot. Hiertoe .draagt zeker bij, dat de zieke Chi-