hoeveel jaar hij veroordeeld wordt. Hij heeft thans reeds 37 jaar gevangenis en detentie en ziet daar geen eind aan. Mijns inziens behoort hij eigenlijk niet te huis in de Militaire strafgevangenis, aangezien daarin alleen die veroordeelde militairen worden opgesloten, die niet onwaardig zijn langer in het leger te dienen en waarvan nog diensten in het leger verwacht kunnen worden. En nu kan men van Aban, die reeds vierma.il voor insubordinatie veroordeeld is, die bovendien 37 jaren gevangenistraf heeft te ondergaan en eerst op meer dan 62 jarigen leeftijd ontslagen zal worden, moeielijk nog eenigen dienst in het leger verwachten.

De behandelende Officier van Gezondheid verklaart: Hij was zich daarvan volkomen bewust (nl. dat hij een meerdere sloeg.). De beklaagde is zenuwztek : herhaalde malen verscheen beklaagde op het

ziekenrapport met dezelfde klachten ; hij is zenuwziek,

waardoor hij af en toe in prikkelbaren toestand verkeert.

7 Juni staat hij voor den krijgsraad te Weltevreden.

Terwijl de auditeur militair de processtukken voorleest, valt de beklaagde plotseling languit achterover op den grond, houdt zich stijf, trilt met den linkerarm en beide beenep en blaast herhaaldelijk met kracht den adem door zijn trillende lippen, waarna de beklaagde verwijderd wordt.

Aangezien twijfel aan beklaagde's geestelijken gezondheidstoestand gerechtigd is, schorst de krijgsraad het onderzoek, ten einde den president gelegenheid te geven, beklaagde's observatie in een krankzinnigen-gesticht te gelasten.

In een nader schrijven van den auditeur militair aan den Geneesheer-Directeur dezer inrichting, vernemen wij het volgende:

„ik teeken hierbij aan, dat het toeval, dat Aban in de krijgsraads„zitting op 7 dezer kreeg, den leden en mij gesimuleerd toescheen. „Aban heeft in de gevangenis te Weltevreden een aanval van woede „gehad en daarbij zijn rechterhand stuk geslagen op het meubilair in „zijn cel; deze rechterhand nu bleef bij het toeval stil, terwijl de linkerhand en beide beenen hevig trilden. Aban heeft nog bijna 30 „jaren militaire gevangenisstraf te ondergaan en een poging om krankzinnigheid te simuleeren, al was het slechts om eenige maanden aan „de gevangenistucht te ontkomen, is dus van hem te verwachten".

Gestichtsverblijf:

17 Juni. Rustig bij binnenkomst, liet zich gewillig baden en klee. den. Goed gegeten.