de Officier van Gezondheid der 2e klasse P. M. Badings, en de civiele geneesheer J. G. Koldewijn en het buitengewoon lid C R van Joost, inlandsch arts te Weltevreden. Qewe dit verslag niet de plaats is om in den breede uit te weiden over de vele verdiensten van Dr. M. Greshoff, moge toch een enkel woord van dankbare hulde voor het vele, dat hij in zijn werkzaam leven deed, hier worden neergeschreven.

Eere zij hun aller nagedachtenis! %

Van het Geneeskundig Tijdschrift voor Nederlandsch-Indië zag deel XLIX het licht: een reeks van belangrijke artikelen legt daarin getuigenis af van vele groote belangstelling in verschillende vragen op tropisc igeneeskundig gebied. Onzen nieuwen Gérant zeggen wij aaarne dank voor de goede zorgen aan deze uitgave besteed en voor de nauwgezetheid, waarmede de verschillende afle

veringen op tijd verschenen. ^

Het nieuwe vereenigingsjaar, dat wij reeds zijn ingetreden zal ons het 50e deel van dit tijdschrift 'brengen, een feit, dat naar het Hoofdbestuur meende, niet onopgemerkt mag voorbijgaan. Daarom werd in de Novembervergadenng door dit bestuur het voorstel gedaan, aan een deel van den in 1911 verschijnenden 51en band het karakter te geven van een feestbundel, welk voorstel met instemming oor de vergadering werd begroet. Tevens werd besloten alle correspondeerende, honoraire en gewone leden per circulaire uit te noodigen aan het tot stand komen van dezen feestbundel te willen medewerken, in de hoop op deze wijze in staat te worden gesteld, daarin een reeks van belangrijke

artikelen te kunnen neerleggen.

Daar er van iedere oplage der verschillende deelen van

het Tijdschrift steeds een aantal exemplaren overblijft, is in den loop der jaren dit getal zóó groot geworden, dat het hoog tijd werd een afzonderlek lokaal voo, dt: op «ring daarJan in te richten. De javasche Boekhandel verklaarde zich, tegen een maandelijksche vergoed,,,g van