ƒ 15, daartoe bereid, tot welke uitgave het Bestuur door de vergadering gemachtigd werd. De financiën onzer Vereeniging verkeeren in goeden staat, zooals U uit de ter inzage gelegde rekening en verantwoording van den penningmeester, die door het Hoofdbestuur in zijn vergadering van den 15en Januari 1910 werd nagezien en goedgekeurd, kan blijken. Wel waren in het afgeloopen jaar de uitgaven zóó groot, dat ook nagenoeg het geheele rentebedrag van ons reserve-kapitaal daardoor werd verslonden, maar het kapitaal zelve kon gelukkig onaangetast blijven. Zuinigheid zij toch in de toekomst het wachtwoord. Onzen penningmeester dank voor zijn goed beheer.

In de vergadering, gehouden in de maand Januari 1909, werd besloten, dat namens de vereeniging ƒ 100 zou worden gestort in het fonds, bestemd voor den aankoop en het in goeden staat houden van Boerhaave's woonhuis te Leiden

Naar aanleiding van een door de Koninklijke Natuurkundige Vereeniging in Nederlandsch-Indië tot de Regeering gericht verzoek, om door een toe te kennen subsidie harer zijds in staat te worden gesteld tot het be( werken van een algemeenen slipcatalogus der voornaamste hier te lande aanwezige bibliotheken, werd onze Vereeniging uitgenoodigd te willen mededeelen, welk bedrag zij jaarlijks voor het geregeld bijhouden van dezen catalogus wenschte beschikbaar te stellen. Door de vergadering werden ƒ 50 daarvoor jaarlijks toegestaan.

Door afzonderlijke publicatie van de jaarverslagen der onderafdelingen onzer Vereeniging Sumatra's Oostkust, Semarang, Prèanger en Soerabaija in het Tijdschrift voor Nederlandsch-Indië, zullen U hunne lotgevallen worden medegedeeld. Met groote ingenomenheid vermeld ik hier de geboorte eener nieuwe onderafdeeling Magelang en Omstreken, welke heugelijke tijding in de maand December van het afgeloopen jaar aan het Hoofdbestuur werd bericht. Salve, jong geborene! Moogt gij U

II