Naar aanleiding van liet meegedeelde volgt een discussie over de plaats van subcutane infectie bij muizen tusschen de H. H. Noordhoek Hegt, Borger en Nijuand en blijkt, dat men daarvoor neemt de plaats met ruimste huidplooi, waar geen kans bestaat op mogelijke intra nusculaire infectie d. i. in den rug tusschen schouderbladen en heup.

Op de vraag van den Heer de Haan of de Heer Borger bij zijn proeven heeft nagegaan of immuunstoffen in t bloed aangetoond konden worden middels de complementbindingsmethode, antwoordt de Heer Borger, dat door anderen een negatieven uitslag der complementbindingsmethode werd verkregen; dat hij deze proeven zelf niet heeft gedaan, maar dat de aanwezigheid van immuunstoffen langs anderen weg

door hem is aangetoond.

Volgt nog eene discussie over amputatieproeven bij tetanus tusschen de H. H. Kiewiet de Jonge en Nijland en over serumziekte bij menschen, waarbij de Heer Hegt vermeldt de toepassing van de rectaalinjectie, de Heer de Haan meedeelt de gunstige werking van het verwarmde serum en wijst op het feit, dat te Oporto bij de pestepidemie veel serum werd ingespoten zonder verschijnselen van anaphylaxie.

Gewone vergadering op 18 Maart in de leeraarskamer der STOVIA des avonds ten 9 ure.

Daarna geeft de Voorzitter 't woord aan den Heer Dr. J. Scholtens van Buitenzorg tot het houden van zijn aangekondigde voordracht over simulatie van krankzinnigheid en dementia praecox, welke voordracht ook tot opname in

het tijdschrift bestemd is.

Naar aanleiding van een geval van psychose bij een militair door den Heer Sieburgh waargenomen te Tjimahi, vraagt laatstgenoemde den Heer Scholtens inlichtingen omtrent differentiaal-diagnose tusschen moral insanity en dementia praecox, waarbij de Heer Scholtens meedeelt,