De regenval bedroeg 3170 in.M. in 167 regendagen.

De gezondheidstoestand was niet gunstig. In enkele districten (Pangkalan Djamboe en Serampas) was deze zelfs vrij ongunstig. In het eerstgenoemde district werden in de eerste maanden van het le semester verscheidene gevallen van catarrhale dysenterie en malaria geconstateerd, enkele met doodelijken afloop. In het 2de district leden vele personen aan malaria chronica en cachexia palludosa. Overigens was malaria in deze onderafdeeling een zeer veelvuldig voorkomende ziekte.

Ter hoofdplaats Bangko kwamen eveneens veel koortsen en buikziekten voor, zoowel onder de passerbewoners als onder de gewapende politiedienaren en gestraften.

Beri-beri werd niet geconstateerd.

Lepralijders werden aangetroffen in de districten Serampas en Soengei Tenang, nl. 7 mannen, 6 vrouwen en 3 kinderen. De lijders leven allen geïsoleerd in ladangs.

Cholera en pokken kwamen niet voor.

Op de polikliniek en tijdens gemaakte tournées werden behandeld 3576 zieken (hieronder begrepen zieke gevangenen en gewapende politiedienaren). De zieken leden voornamelijk aan malaria van meestal goedaardig karakter (1568 gevallen).

Na malaria kwamen het meest voor, huidziekten (833 gevallen) en kropgezwellen (452 gevallen).

Hereditaire syphilis kwam vrij veel voor en wel bij jonge personen.

RESIDENTIE RIOUW EN ONDI■RHOORIGHEDEN.

Tandjong Pinang. Bevolkingssterkte: Europeanen 89, Inlanders 8140, Chineezen 7082, andere Vreemde Oosterlingen 85.

De regenval was 2530 m.M. in 134 regendagen.

De laagste temperatuur bedroeg 23.5° C (op den 7en