Behalve in de maanden October, November, December en Januari werden in alle overige maanden temperaturen van 35, 35.5 en 36° C. waargenomen, terwijl temperaturen van 34° C. zeer veel voorkwamen.

Van bandjir heeft Langsa dit jaar niet te lijden gehad.

De algemeene gezondheidstoestand liet vanaf de maand Juni tot December wat te wenschen over.

In het landschap Soengei Raja en in de landschappen noordelijk Idi deden zich toen gevallen van dysenterie tropica voor.

In de landschappen Peureula hebben veel koortsen, in Sirim en Bajeü buikziekten geheerscht.

Malaria kwam dit jaar meer voor dan in 1907.

Beri-beri is alleen in de eerste helft van verslagjaar in de gevangenis te Idi geconstateerd bij 9 gevallen, waarvan echter geen enkele ongunstig verliep.

Nieuwe gevallen van lepra kwamen onder de bevolking niet voor.

Twee gevallen van pokken zijn waargenomen te Langsa bij twee kinderen van het garnizoen, die beiden genazen.

Met tropische dysenterie werden een 20tal personen behandeld.

Nog steeds zijn het de huidaandoeningen, voornamelijk verwaarloosde ulcera, die de bevolking naar den geneesheer voeren.

De toeloop van poliklinische patiënten wordt hoe langer hoe grooter. Te Idi werd 2387 maal geneeskundige hulp verleend aan 160 zieken. In de burgerziekeninrichting te Idi werden 36 personen op kosten der betrokken hoofden verpleegd, w.o. 10 met wonden door klewang, rentjong, parang of mes.

Van de gevangenen te Idi leden 116 aan verschillende huidaandoeningen, werden 6 met schotwonden en 6 met klewanghouwen verpleegd, terwijl 4 overledenen aan schotwonden ter begraving werden opgenomen. Deze laatsten zijn bijna allen afkomstig van den overval in Maart 1908-