Behalve menigvuldige gevallen van malaria, hebben zich in de laatste helft van het vorige jaar onder de Maleische bevolking verscheidene gevallen van beri-beri voorgedaan, vooral op het eiland Lepar, waar enkele gevallen voorkwamen met doodelijken afloop. Te Toboali zelf werden 14 gevallen geconstateerd; het aantal gevallen op het eiland Lepar is niet bekend.

Onder de mijnwerkers zijn 66 gevallen van beri-beri voorgekomen, die allen in de ziekeninrichting verpleegd werden; hiervan zijn 41 naar Buitenzorg geëvacueerd en 7 overleden.

Gevallen van pokken hebben zich niet voorgedaan; wel zijn bij de Maleische bevolking 2 gevallen van waterpokken en 3 gevallen van dysenterie geconstateerd, die allen hersteld zijn.

In de ziekeninrichting werden opgenomen 1713 lijders (nl. 1666 mijnwerkers, 34 behoeftige vrije Chineezen, 2 behoeftige Inlanders, 1 prostituée en 10 politioneelgestraften).

Het hoogste aantal lijders per dag bedroeg 126, het laagste 10, terwijl het gemiddelde aantal 63 was.

Van de 1713 lijders zijn 41 geëvacueerd (allen mijnwerkers) en 33 overleden.

Op de polikliniek werden behandeld 703 lijders.

In het jaarverslag wordt nog melding gemaakt van 3 door krokodillen verwonde personen.

ASSISTENT-RESIDENTIE BILLITON.

De gezondheidstoestand was in het algemeen gunstig te noemen, hoewel er sporadisch dysenterie in de districten Tandjong Pandan, Dendana en Manggar voorkwam.

Van beri-beri werden onder de Inlandsche bevolking 4 gevallen waargenomen.

Cholera kwam niet voor.

Twee gevallen van pokken deden zich onder de van