reeds een oordeel kon worden uitgesproken, een modelinrichting belooft te worden, waarin met alle eischen der ziekenhuishygiëne is rekening gehouden. In enkele lokalen en gaanderijen was bovendien een vrij onbeteekenende tentoonstelling opgesteld van pathologisch-anatomische praeparaten, op verschillende tropische aandoeningen betrekking hebbende, van uit een pathologisch oogpunt schadelijke insekten en van de voedingswaarde der verschillende door de Philippinos gebruikte levensmiddelen. Burroughs Wellcome en Co. stelden een grooten voorraad geneesmiddelen en allerlei handig verpakte onderzoekingstoestellen ten toon.

Des avonds om 9 uur was er „Reception and dance" in de University Club '). Wanneer ik niet bij andere gelegenheden de ervaring had opgedaan, dat de Amerikanen ook vroolijk kunnen feestvieren, dan zou ik daar zeker niet tot die ontdekking zijn gekomen. Het ging er zoo saai toe, dat al zeer spoedig door een groot deel der aanwezigen het snoode plan werd beraamd om heimelijk te deserteeren naar de Duitsche Club, waar een gezellige avond gegeven werd ter eere van een Duitsch Eskader, dat Manila bezocht. Daar was het al vreugde en gezelligheid en noode namen wij afscheid, toen het reeds heel laat, of zoo men wil, vrij vroeg geworden was om de noodige krachten te verzamelen voor den tocht naar Canacao, aangeboden door. the Medical Corps United States Navy, ten einde het aldaar aanwezige Marine-hospitaal te bezoeken. In een groote stoomsloep staken wij op Zondagmorgen de mooie baai van Manila over. Het hospitaal ligt op korten afstand van het schilderachtig gelegen Cavite, welks vervallen, met mos begroeide wallen, waar de mooie oude Spaansche kerk nieuwsgierig boven uitkijkt, ons de dagen van Mei 1893 i'n herinnering brachten, toen de kanonnen van Admiraal Dewey's vloot in de baai van Cavite de Spaansche oorlogschepen in den grond

Verdere feestelijkheden worden niet vermeld; het waren er vele.