De waterleiding blijft uitstekend voldoen, en is in genoegzame mate, door hydranten langs den openbaren weg, onder het bereik van den Inlander gebracht. Algemeen wordt er gebruik van gemaakt.

Voornamelijk komen mannen op de dagelijksche polikliniek voor malaria medicijnen halen. Zoowel tertianaals tropicavormen werden waargenomen.

Voor beri-beri kwam van de Inlandsche bevolking geen enkele lijder onder behandeling.

In de civiele ziekeninrichting bleven restant: 18 en werden 24 vrije lieden (koelies van Sabang) opgenomen. Deze herstelden allen, of werden veel verbeterd, op verzoek ontslagen. Slechts 7 bleven onder behandeling, terwijl 2 overleden. Het restant preventief gevangenen of politioneel gestraften werd in den loop van het jaar als genezen ontslagen.

Van de bijgekomen politioneel gestraften, preventief gevangenen of gevangenen (24 mannen en één vrouw) overleden aan acute beri-beri 1 vrouw en 1 man en bleven 4 in behandeling. De overigen werden genezen ontslagen.

Gedurende het geheele jaar kwam in de gevangenis meer of minder beri-beri voor; hoofdzakelijk onder personen, die al met die ziekte van de posten kwamen.

Eén lijder, ter vaststelling der diagnose voorgebracht, werd lijdende aan lepra bevonden.

Gevallen van febris typhoidea werden niet waargenomen.

Evenmin kwamen diphtherie, cholera of pokken onder behandeling.

Besmettelijke vrouwenziekten kwamen onder de Inlandsche bevolking en Vreemde Oosterlingen vrij veel voor.

Poliklinisch werden 10 mannen, 2 vrouwen en 1 kind met syphilis behandeld. Met urethritis gonorrhoica vijf personen.