In de civiele ziekeninrichting werden 22 mannen, waarvan 1 gevangene voor sypliilis behandeld, terwijl 2 vrouwen (niet-prostituées) voor . deze ziekte verpleegd werden. Slechts 7 mannen en 2 vrouwen (niet-prostituées) werden wegens blennorrhoe in het ziekengesticht opgenomen. Met conjunctivitis catarrhalis kwamen van de Europeesche bevolking 3 mannen, 8 vrouwen en 37 kinderen in behandeling, terwijl voor conjunctivitis follicularis 1 man en 3'kinderen, voor trachoom 2 kinderen medische hulp behoefden.

Voor de Inlandsche bevolking is het aantal aan besmettelijke oogziekten veel grooter; merkwaardigerwijze kwam deze ziekte voornamelijk bij mannen voor. Aan conjunctivitis catarrhalis leden: 49 mannen, 9 vrouwen en 18 kinderen, terwijl voor conjunctivitis follicularis 7 mannen en 5 kinderen en voor trachoom 2 vrouwenen 7 kinderen behandeld werden (allen poliklinisch).

In de civiele ziekeninrichting werden slechts 2 patienten met oogziekten opgenomen.

In den loop van het jaar werd de behandeling der schoolkinderen aan de Inlandsche school (door een Officier van Gezondheid van het hospitaal) gestaakt. Het aantal patienten was belangrijk minder geworden. De acute gevallen worden op het spreekuur in behandeling genomen. Eveneens komen de kinderen der particuliere Inlandsche school 2 maal per week om oogdruppels. Alleen aan de tweede Europeesche school worden de patienten nog behandeld door den tweeden garnizoensdokter.

Lijders aan slangenbeten kwamen niet in behandeling, evenmin lijders aan hondsdolheid.

Op de polikliniek werden behandeld: 491 Europeanen en 505 Inlanders.

Het aantal sterfgevallen bedroeg in het afgeloopen jaar te Koeta Radja, Kampong Penajong, Kampong Keudah en