niet doorgaan. In 1912 werd dan ook slechts 1 cursus gehouden, en wel gedurende het laatste halve jaar. Aan dezen cursus werd deelgenomen door 10 leerlingen, afkomstig uit de Gewesten : Kediri, Cheribon, Batavia, Banjoemas, Semarang, Pasoeroean, Madoera en Sumatra's Westkust.

Eén der leerlingen, die den cursus wegens gebrek aan aanleg niet kon volgen, moest worden verwijderd. Aan de overige 9 kon na afloop een diploma worden uitgereikt.

Vaccineproductie. In het afgeloopen jaar werden evenals vroeger, uitsluitend jonge karbouwen voor de vaccineproductie gebruikt.

De levering van de noodige dieren heeft geregeld plaats gehad.

Op verzoek werd het nog loopende contract voor de levering van jonge karbouwen, vroeger met den Inlander Biin te Bekasi gesloten, verbroken. Een nieuw contract, en wel voor den tijd van 2 jaar, werd daarna aangegaan met den Arabier Sech Awab bin Said Soenkar.

Stoornis in den geregelden gang van de vaccineproductie heeft in het afgeloopen jaar niet plaats gehad. Steeds verkregen wij ruime, volvirulente oogsten, zoodat dan ook aan alle aanvragen direct kon worden voldaan. Het heerschen van pokkenepidemieën in verschillende streken van Ned.Indië heeft gemaakt, dat in 1912 buitengewone eischen aan de Koepokinrichting werden gesteld. Het is ons evenwel mogelijk geweest om hieraan niet alleen geheel te voldoen, maar onze vaccineproductie was zelfs zóó groot, dat wij " niettegenstaande de buitengewoon groote hoeveelheden vaccine die verstuurd moesten worden, nog groote quantiteiten uitstekende vaccine hebben moeten vernietigen.

Het intensiever inenten van de karbouwen door het toepassen van vlakteëntingen, heeft de productie van iedere karbouw zóó belangrijk vergroot, dat wij nu, zonder zelfs meer beesten noodig te hebben, aan iedere aanvraag, zelfs aan de grootste, met gemak tegemoet kunnen komen.