Stijfselpap geschikt voor de analysen door middel van getitreerde vochten; door M o h r.

Het gebruik van stijfselpap bezit een groot bezwaar in het spoedige bederf waaraan zij onderworpen is. Het volgende voorschrift van Mohr heft dit bezwaar op en maakt ze geschikt om zeer langen tijd voor iodiuin onderzoekingen te kunnen aangewend worden. Gewone gekookte stijfsel wordt verdund en ineen tamelijk groot glas ter bezinking weg gezet. Na bezinking wordt het bovendrijvende vocht afgegoten en de rest op een Altruin gebragt. In het doorgeloopen vocht wordt nu zoo veel keukenzout gevoegd als daarin op kan lossen, waarna men het vocht laat bezinken, en helder afgegoten, in kleine geheel gevulde fleschjes bewaard. Mohr spreekt vaneen ander soort van stijfselpap, door de stijfsel eerst met een weinig water en vervolgens met eene geconcentreerde oplossing van chloretum zincicum te wrijven; er ontstaat dan eene zeer dikke styfselpap, die men in water verdund. De vloeistof blijft, niettegenstaande de filtratie, troebel, doch zij kan onder zekere omstandigheden toch wel gebruikt worden, en als het zink hinderlijk mogt zijn, kan men er zich zonder moeite van bevrijden door praecipitatie met carbonas natricus; in ieder geval wordt de stijfselpap dadelijk blaauw bij aanwezigheid van iodiuin. De schrijver geeft echter altijd de voorkeur aan het gezouten stijfselvoeht. (Annal. der Chem. und Pharm. Bd. CXV. S. 211). Over de vlugge olie van Citrus lumia; door S. de Lu ca. De Citrus lumici met zijne talrijke variëteiten is zeer overvloedig in Calabrië en Sicilië; zij brengt eene vrucht voort,