basicus inde geneeskunde aan te wenden in plaats van aqua calcis, dat slechts eene geringe hoeveelheid kalk in oplossing houdt en dat men in zeer groote giften moet toedienen, welke voor zwakke magen moeijelijk te verdragen zijn, De saccharas calcicus nu is zeer oplosbaar en bij gevolg zeer gemakkelijk voor ’t gebruik. Volgens den schrijver zou dit zout daarenboven geneeskrachtige eigenschappen bezitten, welke boven die der kalk verdienen geroemd te worden, terwijl het de werking der spijsvertering niet verstoort. De saccharas calcicus is daarentegen een krachtig tonicum voor de spijsverterings-organen en is te verkiezen boven de tonica van het plantenrijk bij gevallen van hardnekkige dyspepsie. Zij is niet alleen doelmatig in die gevallen, waar de secretie van het maagsap overvloediger is dan inden normalen staat, maar ook waar deze secretie verminderd is. Vooral bij jiehtigen schijnt zij voordeelig te werken. Wel verre van constipatie te veroorzaken, bevordert zij de ontlasting en is dikwijls voldoende om hardnekkige constipatie te doen eindigen, welke zekere dyspepsiën vergezelt. De toediening van dit zout geschiedt het best des middags na den maaltijd in eene dosis van 1 tot 8 gram ineen glas water, twee of driemaal daags. (Edim. med. Journ. en Journ. de Chimie méd. Dec. 1866). Over bereiding van zuivere bijtende potascb; door Franz Schulze. Men vult een koperen kroes met een mengsel van zuivere salpeter en de drievoudige gewigtshoeveelheid zuiver ijzeroxyde (bereid uit oxalas ferrosus). Men laat door het midden van het doorboorde deksel eene koperen buis tot op den bodem van den kroes gaan. Terwijl nu de kroes tot zwakke roodgloei-hitte gebragt is, leidt men uiteen gasometer waterstofgas , dat door eenige TJ-vormige buizen met zuiveringsmengsels gevuld gegaan is, door de koperen buis inden