in het water, dat de alzoo onderzochte zelfstandigheid opgelost of gesuspendeerd bevat, bijaldien deze laatste niet zelve eene vloeistof is. De schrijver liet echter deze methode weldra varen, daar zij slechts zwak geosoniseerde lucht levert, de phosphorus ligtelijk ontvlamt, en de toestel zonder kaoutschouc-buizen zeer breekbaar is. 2. De lucht van 20 tot 30 liters bevattende vitrioololie-flesschen, werd door phosphorus op de bekende wijze zoo sterk mogelijk geosoniseerd, de phosphorus verwijderd, de flesschen zoo lang met gedestilleerd water afgespoeld, tot dat dit laatste geen spoor van zure reactie – meer vertoonde. De te onderzoeken vloeistof werd nu zoo lang met deze lucht geschud, als er nog werking plaats had. 3. Dein de flesschen geosoniseerde en afgewasschen lucht werd door in eene buis aangevoerd water uit de flesch verdrongen en door eene tweebeenige buis inde vloeistof geleid. Deze methode is geschikter dan de tweede, doch er gaat ligtelijk eenig ozon verloren, al regelt men den stroom ook nog zoo lang. De zelfstandigheden werden zoo lang aan de inwerking des ozons blootgesteld, tot dat de ozon-reaetie der aangewende lucht bij verdere behandeling niet meer verdween of merkbaar zwakker werd. Hield nu, na verloop van 24—36 uren behandeling vaneen ligchaam met de geosoniseerde lucht, de reactie van dezelve niet op, zoo werd het ligchaam tegenover ozon onder de vermelde omstandigheden als indifferent aangenomen. Soms duurde de behandeling met ozon eenige weken, De werking des ozons bij tegenwoordigheid van vrij alcali, alsmede zijne werking op gistende zelfstandigheden , zal de schrijver tot het onderwerp van latere proefnemingen maken. Ureum. Het ozon werkt evenmin op ureum als andere oxydatie-middelen, zoo als permanganas kalicus enz. Acidum uricurn. Heemt onder al de onderzochte zelfstandigheden het greetigst ozon op en het lost daarbij langzamerhand in water op. Bij voorzigtige verdamping der gefiltreerde oplossing zonderen zich kristallen af, zijnde geelach-