en 3 oneen gedestilleerd water door de treehterbuis gegoten wordt, welker buis tot bijna op den bodem der kolf reikt en tevens als zekerheidsbuis dient. Ten overvloede kan men de stoppen met lutum besmeren, zoodat men geen last van bet chloriumgas beeft. Afzondering van Inosit: door Dr. L.CooperLane. De vroeger gewone wijze van bereiding van het inosit, door het uit de organen bekomen uittreksel of dadelijk tot eene lijvige consistentie te verdampen , of het waterige uittreksel met acetas plumbicus basicus te praecipiteren, het in water verdeelde praecipitaat door zwavelwaterstof te ontleden en dan het Altraat van het zwavellood afgezonderd tot eene lijvige consistentie te verdampen en nu even als boven, na direkte verdamping, de geconcèntreerde siroopdikke massa met kokenden alcohol te behandelen en na bekoeling der kokend heet gefiltreerde alcoholische oplossing de inosit in kristallen af te zonderen , levert wel uit vloeistoffen welke inosit bevatten, wanneer de juiste hoeveelheid alcohol welke men heeft toegevoegd, gelukkig getroffen is, zeer schoone groepen van inosit-kristallen , welke zich met overgieting van weinig alcohol gemakkelijk van de tevens afgezonderde vlokken van vreemde stoffen laten zuiveren , maar men heeft te vreezen, dat al de inosit in oplossing blijft als men te veel alcohol toevoegt, en als men te weinig alcohol toegevoegd heeft, zoo blijft steeds eene niet onbeduidende hoeveelheid inosit in oplossing. Om zulks te vermijden, is het ’t voordeeligst op de volgende wijze te handelen: men vermengt de door verdamping verdikte vloeistof, waaruit het inosit moet worden afgezonderd , kokend overvloedig met alcohol (de drie tot vierdubbele hoeveelheid); wanneer hierbij een overvloedig praeeipitaat ontstaat, dat zich spoedig op den bodem van het glas afzondert, zoo giet men de nog heete alcoholische oplossing af; ontstaat echter eene vlokkig niet kleverig praecipitaat,