malen bereidde volgens ’t voorschrift onzer Pharmae. werd in hare zoutzure oplossing door geel bloedloogzout niet min of meer , maar vrij donker blaauw gepraecipiteerd. Zoude ’t niet beter geweest zijn, dat onze Pharmacop. dit weinig gebruikte ligcbaam, dat steeds eene verschillende zamenstelling zal hebben, even als de laatste Pruisische Pharmaeop. had buiten gesloten, Inde volgende aflevering stel ik mij voor weder 2 lig» chamen te behandelen, nl. de lac. sulphuris en de chloreti stibici solutie. . Meerenberg , 5 Augustus 1861. Over Hevéone: door D. van Beuningen van Helsdingen, Apotheker in ’t gesticht Meerenberg. Met het oog op de aan te leggen spoorwegen werd dezer dagen uit Engeland een middel aanbevolen, dienende tot voorkoming van oxydering van ijzer, dat aan den invloed van vocht is blootgesteld, onder den naam van Hevéone. Het is bevat in blikken busjes van ongeveer %i /? inhoud, heeft eene donker bruine kleur, riekt naar vette olie, veroorzaakt op papier eene vetvlak en bezit de consistentie van keukenstroop. In drie verschillende reageerbuisjes deed ik een weinig der z. g. n. Hevéone, behandelde ’t eerste met terpentijn, ’t tweede met aether, ’t derde met steenolie, waardoor ik 3 donker gekleurde oplossingen verkreeg en waarin door alcohol van 28° een donker bruin geleiachtig praecipitaat ontstond. Deze verhouding tegen over de genoemde oplosmiddelen en alcohol , ’t bij verhitting ineen platinaschaaltje achterlaten van eene op caoutchouk gelijkende stof, deed mij vermoeden, de