schappelijk publiek op de jongste ontdekking gevestigd te hebben.

Naar het Neensch, Kunstmatig- en Meekrap-Alizarine. Naauwelijks is de laatste mededeeling van Roussin aan de Eransche Academie, omtrent de identiteit van de uit de naphtaline bekomen kleurstof met de uit meekrap bereide alizarine bekend , of reeds is de illusie, wegens een kunstmatig alizarine verdwenen, door eene mededeeling van E. Jaequemin aan dezelfde Academie, den 10 Junij 11. ('Gompies Eendus , No, 23 , p. 1180.) Jaequemin verklaart daarin], dat de resultaten, waartoe hij gekomen is, bij het herhalen der proefnemingen van ■ Eous s i n in volkomen tegenspraak zijn met de bekend gemaakte feiten. Hij behandelde drie keeren binitronaphtaline met gewoon zwavelzuur van den handel en zink, met inachtneming van de temperatuur en den duur der inwerking door Eoussin opgegeven, en volgde aandachtig de verschillende phasen der reactie, onder afzondering van de grootste hoeveelheid der kleurstof, terwijl hij tot het laatst toe de herleidende werking op de laatste overgeblevene hoeveelheden naging. Nadat hij alles met een achtvoudig volumen water verdund en gekookt had, liet hij het bekoelen en filtreren. Het vocht dat door het filtrum liep, was prachtig violetrood gekleurd; het is alzoo geene alizarine, dewijl deze volkomen onoplosbaar is in water met zwavelzuur bedeeld. Werd het praecipitaat met gedestilleerd water afgewasschen, zoo liep het vocht gekleurd door, zoo lang het zuur was. Het in zuiver water onoplosbaar gedeelte loste op in alcohol, die het violet rood kleurde; de oplossing echter van alizarine in alcohol is geel. Er bleef een zwart, koolachtig overschot terug.