peratuur van tnsschen de 140° en 150° gehouden werd. De massa inde retort nam eerst eene rozenroode kleur aan, die, terwijl de temperatuur in korten tijd over de 150° steeg in het olijfgroene overging ; het benzoëzuurhydraat sublimeerde andermaal even als bij de eerste proef, vermengd met enkele gele droppels. Daar de sublimatie inmiddels vrij langzaam plaats had , werd de toevoer van zwavelwaterstof gedurende 10—12 uren voortgezet, waarbij de temperatuur in het chlorzinkbad andermaal gebragt werd beneden 150°. De inhoud der retort werd nu met water uitgekookt om het ingemengde benzoëzuurhydraat op te lossen, waarbij eene groeuachtige massa op den bodem zonk, die vloeibaar bleef, zoolang zij nog bij het kookpunt was, maar bij de afkoeling stolde ze tot een kristallijn deeg. Door dit te behandelen met spiritus scheidde er zich een gedeelte eenigzins kleurlooze kristallen af, terwijl het oplossingsmiddel de kleurende stof opnam, behalve het nog aanhangende benzoëzuurhydraat. De kristallen werden door omkristallisering deels met spiritus, deels met aether gezuiverd. Daar de verkregene menigte kristallen vrij gering was, werd de proef herhaald, met die voorzigtigheid, dat het chlorzinkbad niet sterker verhit werd dan tot dat de massa inde retort de rozenroode kleur begon aan te nemen, zoo als zich vertoonde bij eene temperatuur in het bad van weinig over de 180°. Bij deze temperatuur was de werking inmiddels zeer zwak geworden en het was eerst na dein bijna volle 20 uren voortgezette werking, dat er eene tamelijke hoeveelheid benzoëzuur gesublimeerd was, vermengd met enkele gele droppels. Na de afkoeling had de spoedig gestolde massa eene zwakke rosé kleur en bij behandeling met kokend water zonderde er zich andermaal eene voor ditmaal slechts zwak geel gekleurde vloeibare massa af, die even als te voren, bij de afkoeling stolde en bij de behandeling met spiritus kristallen in overvloed gaf. Deze werden bij omkristallisering gezuiverd, eerst met spiritus, later met zwavelwaterstof. De analyse dezer kristallen gaf het volgende resultaat ;