Commissie uit ons departement, bestaande uit den President en den Secretaris, volgden, daartoe uitgenoodigd, het lijk tot aan het graf. Vóór het daarin nedergelaten werd, bragt de WelEerw. Heer Rodenburg Mentz eene eenvoudige hulde aan de nagedachtenis van den ontslapene, dien hij naar waarheid voorstelde in zijne eenvoudigheid, minzaamheid, gezelligheid, mededeelzaamheid en goedhartigheid. De asch van onzen kunstbroeder ruste in vrede. Zijn opvolger, onze geachte kunstbroeder Bahnsen, geniete dankbaar het loon voor de trouwe diensten en kinderlijke zorg, waarmede hij hem zoo vele jaren behulpzaam is geweest en tot op het laatste oogenblik zijns levens heeft bijgestaan. Inde Vergadering van den 6<len November 1860 deelde het medelid Kraepelien, apotheker te Zeijst, een kort maar zeer belangwekkend verslag zijner reis naar Noord- Amerika mede. Hij vertrok den 23sten April 1859 van Zeijst en ging te Liverpool aan boord van de stoomboot de Kangaroo naar New-York, alwaar hij, na eene voorspoedige vaart van dertien dagen, gezond en wei aankwam. Na aldaar eenige dagen vertoefd en veel merkwaardigs gezien te hebben, vertrok hij per stoomboot naar Elisabeth-town, en van daar per spoortrein naar Bethlehem, een Moravisch settlement. Hij vertoefde aldaar tien dagen en vergezelde een enkele maal Doctor Hubner op eene botanische excursie. De bossehen bevatten het meest eiken-, kastanje- en notenboomen. Op het, aan de overzijde der rivier de Lecha liggende gebergte, komt Rhododendron maximum in zeer groote exemplaren voor, insgelijks Azalea rosea, Azalea nudiflora en Calmia latifolia. In overvloed vond hij de schoone Houstonia coerulea, en de Saxifraga erosa aan vochtige plaatsen. Hij bood der Vergadering, behalve van bovengenoemden, ook nog een aantal gedroogde planten ter bezigtiging aan, tijdens zijn verblijf in Pensylvanië verzameld, waaronder Azalea viscosa, Cellis oceidenialis, Cornus florida L., Fraxinus americana , Aquilegia