verkrijgt daarentegen een goed geneesmiddel, als men de mueilago met % gedeelte van het water verdunt, het overgebleven Va voegt bij de ijzer-oplossing en dan deze laatste onder aanhoudend omschudden met de gom-oplossing vermengt. lets dergelijks is op te merken bij de bereiding vaneen oogwater, zamengesteld uit mueilago sem. cydonior., acet. lythargyri, aqua rosarum en tinctura opii, dat bij eene goede bereiding een wel is waar eenigzins troebel, maar geenszins een vlokkig oogwater oplevert. 4. Over de omzetting van theobromine in caffeïne, door Streeker. Strecker heeft door verhitting van theobromine, oxyd. argenticum en iodetum methylieum in eene geslotene glazen buis en door het verkregene met alcohol uitte trekken, kristallen van caffeïne verkregen, terwijl iodetum argenticum onopgelost bleef. Daar theobromine in formule van caffeïne verschilt dooreen minder gehalte van koolstof en waterstof en wel C2 H2 (methylen), zoo laat zich deze omzetting in formule zeer gemakkelijk verklaren: 0,. fl8 0,, Ag O+ C2 H3l =CI 6 HldN,04 +HO+Ag I. (Neues Repertor, für Pharmacie.) 5. Bijdrage tot de generatio spontanea. Yolgens de onderzoekingen van Pasteur in Frankrijken van den Broek in Utrecht zou blijken, dat, al is de toetreding der dampkringslucht noodzakelijk tot opwekking van gisting en verrotting, deze echter niet door de zuurstof wordt veroorzaakt, maar toe te schrijven is aan inde lucht zwevende ligchaampjes, die volgens Pasteur georganiseerd zijn. Als bewijs van deze stelling voeren zij aan, dat, wanneer men bij vloeistoffen, die voor rotting vatbaar zijn, dampkringslucht laat toestroomen, na ze door boomwol of asbest gefiltreerd te hebben, geene rotting ontstaat, terwijl bij eene volkomene afsluiting van dampkringslucht, de toevoeging van boomwol met stof uit den dampkring beladen, voldoende is de gisting op te wekken. Verder heeft Pasteur nog proeven genomen met lucht van verschillende hoogten en bevonden, dat de dampkringslucht, die zich het