vordering der belangen harer leden en stelt mitsdien voor : de volgende Algemeene Vergadering te houden te Botterdam en tijdens die Vergadering eene Tentoonstelling te houden inden geest als die, waartoe op de algemeene Vergadering van 19 Junij 1860 is besloten , met uitnoodiging aan genoemd Departement, de moeite en zorgen , daaraan verbonden, op zich te nemen. E. Het Departement kennis genomen hebbende van het voorstel van Heeren Hoofdbestuurders onzer Maatschappij om het houden eener tentoonstelling, waartoe ten vorige jare door de Algemeene Vergadering besloten werd voor dit jaar uitte stellen , vooral ook op grond van flnantiële bezwaren , heeft zich dadelijk met dit voorstel vereenigd, overtuigd als het is , dat hoeveel goeds ook aan eene zoodanige tentoonstelling moge verbonden zijn, toch de gelden, daartoe gevorderd , welligt beter , hetzij ten nutte van al de leden, hetzij ter bevordering van den bloei der Maatschappij in het algemeen, door het Hoofdbestuur zullen kunnen worden aangewend en daarom stelt het Departement voor: Dat de Algemeene Vergadering moge besluiten, om het houden der bedoelde tentoonstelling uitte stellen voor eenen ombepaalden tijd, minstens zoolang, tot dat de kas der Maatschappij de daaraan verbonden onkosten onbelemmerd kan bestrijden. E. Het Departement betreurt het weinig maatschappelijk leven, dat onze Maatschappij inde laatste jaren heeft geopenbaard, vooral ook ten gevolge van de weinige werkzaamheden die van het Hoofdbestuur zijn uitgègaan. Maar vergist het Departement zich niet, dan is de voornaamste oorzaak daarvan gelegen inden bekrompen toestand van de kas der Maatschappij en de uiterst weinige gelden waarover het Hoofdbestuur kan beschikken. Is dit gevoelen juist en is het tevens waar, dat bij den tegenwoordigen staat van zaken , de bevordering vaneen