De staat der Kas is niet ongunstig, zij sloot dit jaar met een batig saldo.

Het Pharmacologisch kabinet, het Herbarium en de Bibhotheefc zijn door de welwillendheid van enkelen uitgebreid en verrijkt. Pe Pharmaceutisehe leeskring houdt zich zeer goed staande, het verslag, daarover uitgebragt, laat niets te wenschen over; de leden lezen voor eene geringe jaarlijksehe bijdrage vele tijdschriften en brochures, terwijl het Eeserve-fonds in de Spaarbank belegd, steeds toeneemt. Het Departement zag eindelijk zijn lang gekoesterden wensch vervuld door het in het licht verschijnen van den Methodus, op welk werk het de goedkeuring der Provinciale en Plaatselijke Geneeskundige Commissiën mogt ontvangen, terwijl de laatste bij eene gedrukte Circulaire de Geneeskundigen en Pharmaceuten alhier daarop oplettend maakte en den wensch te kennen gaf, dat zij zich in het voorschrijven en bereiden naar dien Methodus gedragen mogten. Behalve van beide Commissiën mogt het Departement zich, onder vele anderen, ook verblijden ineen zeer vereerend antwoord van den Geneeskundigen kring alhier , als ook van den Eeferendaris voor Geneeskundige zaken, wien het Departement gemeend had een exemplaar te moeten zenden. In aanmerking nemende dat, behalve de heer Kraepelien te Zeijst, geen der overige Apothekers in onze Provincie, leden van het IJtrechtsch Departement of der Maatschappij en mitsdien verstoken zijn van de voordeelen, die de laatstgenoemde oplevert, heeft het Departement eene uitnoodiging aan alle Kunstbroeders inde Provincie gerigt, om als leden toe te treden. Die poging is aanvankelijk bekroond en billijk verwachten wij dat zij nog beter gevolg hebben zal. Het Bestuur kwam geregeld ’s maandelijks bijeen. Op deze bijeenkomsten werden de werkzaamheden der Departements-vergaderingen geregeld en menig voorstel in het belang der Pharmacie, was de vrucht van zamensprekingen, die nimmer een ander doel beoogden, dan de bevordering