zakken, omdat de arbeiders weinige zijn, het gebouw waaraan wij 17 jaren arbeidden, af te breken of de plant uit te roeijen, omdat zij niet welig genoeg bloeit. Wij willen ons onzen vaderen waardig toonen, die den moed hadden vol te houden en hoezeer door hongersnood en pestilentie besprongen, vaak van geen wijken of overgeven wisten. Daarom heeft ook het Dtrechtsche Departement het voorstel van Leiden, hetwelk met hooge bevreemding en leedwezen vernomen werd, als ongegrond, ongepast, onwaardig, en in elk geval ontijdig van de hand gewezen. ’s Gbavunhasb, Voldoende aan art. 35 der Wet, heb ik de eer namens het Departement ’s Gravenhage mede te deelen, dat gedurende het afgeloopen jaar geene nieuwe leden zijn toegetreden en de heeren W. J. van den Berg en H. J. Turnée voor het lidmaatschap hebben bedankt, zoo dat voor het volgend dienstjaar het getal leden 30 bedraagt. In het Bestuur heeft geene verandering van personen plaats gehad. De finantiële toestand is gunstig te noemen. De Vergaderingen die geregeld hebben plaats gehad, kenmerkten zich door onderlinge welwillendheid en de opkomst der leden leverde over het algemeen het bewijs van toenemende belangstelling inde te behandelen onderwerpen. Leiden. Het getal leden van het Departement, dat abusivelijk bij het einde van het vorig maatschappelijk jaar op 21 was gesteld , doch 22 bedroeg, is onlangs door het overlijden van den Heer N. J. Teerlink met één verminderd, terwijl door de toetreding van den Heer J. G. L. Quant, Apotheker te dezer stede, het Departement zich in het bezit van hetzelfde aantal leden mag verheugen, De bestuursverandering heeft volgens de wet plaats gehad;