in pulver em, redacfa rn.iscean.lur genoegzaam toont, dat de schrijvers der Ph“. Neerl. het tot poeder brengen van opium bedoelden.

Wij wenschen zeer het gevoelen van anderen over ; dit onderwerp te vernemen, alsook wat er in het al- , gemeen gegeven wordt, wanneer de geneesheer opium depuratum voorschrijft. Na de invoering der Pharmac. ( Neerl. meenen wij, dat men hiervoor altijd het poeder s van opium kan geven, hetwelk door eene naauwkeurige en ] niet al te ver voortgezette stooting en doorzifting van ] de ruw'ste onzuiverheden bevrijd is. Extractum opii kan ( dunkt ons nooit de bedoeling zijn voor opium depuratum, , en mag niet worden gegeven, tenzij het door den ge- , neesheer opzettelijk wordt vermeld. Red. x Uittreksels uit binnen- en buitenlandsclie 1 tijdschriften. Loodglid komt volgens Schreiber te Liegnitz thans zei- . den vrij van menie inden handel voor, welke verwisseling vooral schaadt bij de bereiding van emplastrum plumbi, dewijl het slechts bezwaarlijk of niet gelukt met loodglid, hetwelk menie bevat, eene witte loodpleister te Weiden; de kleur valt bijna altijd geel uit. Extractum gentianae en taraxaci worden volgens denzelfden van het lastige peotine-gehalte bevrijd, door bij liet aftreksel eiwit te voegen en even op te koken. Mengsel van gutta percha en mastik voor holle tanden. Tot het vullen van holle tanden wordt gewoonlijk gutta Percha gebruikt. Alléén echter, is zij te week en te veerkrachtig, zoodat zij bij het kaauwen niet genoeg-Zamen wederstand biedt en de tandzenuw pijnlijk wordt aangedaan. Schaffer raadt daarom aan, gebleekte gutta , percha onder heet water met haar gelijk gewigt uitgezóchte mastikkorrels goed ondereen te kneden en de volkomen homogene massa op eene zuivere plank tot dunne pijpjes uitte rollen. Men bewaart deze pijpjes iu gedestilleerd water, hetwelk men van tijd tot tijd vernieuwt , om ze wit te houden. Bij het gebruik maakt Uien ze eerst iu heet water week. Het is nuttig den tand vooraf door middel van vloeipapier uitte droogen en dan een bolletje van het mengsel ter grootte van de Wte in te brengen. Belial’s borstpoeder is een geheimmiddel, waarvan 2 Oneen in wijdmondsflesschen met kurken stoppen voor 10 franc (!) verkocht worden, en hetwelk volgens Mayer- bestaat uit 75 proc. melksuiker, 20 proc. ara-Wche gom en 5 proc. seignettezout. Spiritus cephalicus Gromnitzkii. Eo; camphorae part 8, olei menthae piperis part 3, balsami vitae Hoffm. part. 2, spir. vini rectificatissimi part 26. Solve, misce et filtra. (Door den apotheker Link te Tula medegedeeld). Oleum bezoardicum. Kamfer 10 deelen, boomolie 100 deelen, bergamotolie 5 deelen, door alkannetwortel gekleurd. |

Verscheidenheden. Het proces Daubitz is volgens het laatste berigt der Pharmac. Zeitung eene nieuwe phase ingetreden. Het uitzigt wordt voor den quasi-apotheker Daubitz vrij ongunstig. Bij de behandeling der zaak voor de regtbank te Berlijn werd door de politie aangevoerd, dat Daubitz geen verlof tot den verkoop zijner likeur had, zooals hij beweerde, maar dat hij zich reeds 1.1. jaar eene voorloopige bestraffing van het „Polizei-Praesidium” had op den hals gehaald. Tot groote verwondering van allen echter bleek, dat de akten , die op deze voorloopige bestraffing betrekking hadden, op hetpolitie-hureau niet meer te vinden waren. De politie-secretaris kreeg arrest, doch na 8 dagen gevangenis beschuldigde hij Daubitz, dat deze hem 200 thaler op een wissel (later ingecasseerd) voor den diefstal der bedoelde stukken had gegeven. Eene inzage der haudelsboeken van Daubitz bevestigde het bestaan en de uitbetaling van den wissel. Daubitz sprak dit ook in het geheel niet tegen; het geld was echter volgens hem niet gegeven, om den diefstal der akten te plegen, maar om de concessie voor den kleinhandel in dranken te verkrijgen , die hem wegens zijne vroegere bestraffing zelfs op zijne herhaalde aanvrage was geweigerd. De politie vatte het evenwel anders op en Daubitz werd in hechtenis genomen. Dat het overigens de politie in Pruissen ernst is den handel in geheimraiddeleu, althans den verkoop door onbevoegden tegen te gaan, blijkt uiteen berigt der Berliner Gerichts-Zeitung, volgens hetwelk ook de Eranz Schultz sche Eisenchocolade en Dr. Legab’sche Erauenelixir zijn in beslag genomen. Ten gevolge van het proces Pommerais is aan den Kaad van State in Frankrijk een nieuw wetsontwerp op den verkoop van vergif ten voorgelegd. Uit eene annonce van Dr. C. Schöppffer te Leipzig in de Pharmac. Zeitung worden wij bekend met een Chineesoh emmenagogum, aldaar reeds sinds 2000 jaar officinaal onder den naam van Tsa-tsin (Ehynchosia excavata). Het is door den Apotheker O. Schmidt te Nowa Selinsk overgezonden en volgens Dr. Schöppffer hebben talrijke proeven zijne voortreffelijke uitwerking bewezen. De dosis is 1 drachme. Het wordt aangeboden tegen 1 thaler (fl. 1.75) het med. once. De meeste salmiak wordt thans verkregen uit het ammoniakwater der gasfabrieken. Vroeger werd dit als een bijprodukt zonder waarde weggeworpen , doch de hoeveelheid, welke bij de gasbereiding gevormd wordt, is zoo aanzienlijk, dat wanneer alles werd gebruikt, het aan de behoefte naar alle ammoniakzouten zou voldoen. In eene gasfabriek te Londen , die jaarlijks 51,100 ton steenkoi len gebruikt, worden 1,124,000 kilo gaswater verkregen. ! Terwijl nu de gasfabrieken te Londen 840,000 ton steenkolen per jaar gebruiken , zou de geheele voorraad amj moqiakwater jaarlijks 18 millioen kilo bedragen. De salmiak wordt uit dezen ammoniak het best en het ! meest van teer bevrijd verkregen , door het water aan eene