de gezindheid: van het Rotterdamsche departement ter bevordering der. pharmacie bekend te maken. Red.

Ter voldoening aan uw verlangen uitgedrukt in het Pharm. weekblad N°. 32, zoude ik het weusohelijk achten, dat bij de invoering eener nieuwe Pharmacopoea voor het meerendeel daarin werden opgenomen de voorschriften, voorkomende in het supplement op de Pharm. Neerl., uitgegeven door het departement Botterdam der Nederlandsche maatschappij ter bevordering der pharmacie. Onder de verbeteringen, die in eene nieuwe in te voeren Pharmacopoea behoorden te worden aangenomen, belmoren voornamelijk : Zincwm purum, Zie hierover Mulder, Gen. Cour. No. 3 van 1852. Acidum sulphurieum dilutum. Zie Tijdschrift voor wetenschappelijke pharmacie door P. J. Haaxman 1853, No. 7 blz, 308, en No. 9 blz. 366 en Pharmac. Weekblad 2de Jaarg. No. 31 , 32 , 34 en 43. Acidum nitricum dilutum. Zie Haaxman 1853, No. 7 blz. 306 en No. 9 blz. 263. Acidum phosphoricum. Zie Haaxman 1853 No. 6 , blz. 163. Vlüoreti ferrici solutio. Zie Haaxman 1853 No. 6, blz. 164, No. 7 blz. 217, No. 9 blz. 267 ; verder de Gen. Cour. 1855 , No. 15. Nitras bismuthicus basicus. Zie Haaxman 1853 No. 3, Jaargatig 5 , door Eobertson Az., en Pharm. Weekblad 3de Jaarg. No. 17. Solutio hypocJdoritis natrici. Zie Mulder, Gen. Cour. 1852. No. 31. Acetas plmibicus tribasicus. Zie Gen. Cour 1855, No. 15, Cremor tartan depurat. Zie Haaxman, 1854 No. 5, blz. 129 (Dr. de Vrij). Aether sulphuricus zou vólgens de Pharm. Neerl. een spec. gewicht moeten hebben van 0,724. Moet men hier niet eene drukfout veronderstellen? en lezen 0,742. Doordien de tafel voor het spec. gewicht, geplaatst achter de tegenwoordige Pharm., niet lager daalt dan 0,743, wordt dit vermoeden bevestigd. Oxydum aethylicwm cum alcohole. Zie Haaxman 1853 No. 7, blz. 195 (A. E. van der Vliet) en Pharm. Weekbl. 2de Jaarg. No. 45. Pulvis opii compositus. Onder gezuiverd opium te verstaan extr. opii. Zie Haaxman 1853 No. 7, blz. 203 en verder een tal van nommers inden Eersten Jaarg. van het Pharm. Weekbl. Tinctura croci in plaats van 4 dagen 15 dagen te laten trekken. Zie Fransche Pharm. Tinctura guajaci volatilis in plaats van 8 dagen 4 dagen te trekken. Zie Haaxman 1853 No. 9, blz. 264. Tinctura alo'ès composita, te nemen wijngeest van 0,880 in plaats van 0,800. Zie Haaxman 1853 No. 7, blz, 195 en Pharm. Weekbl. 2de Jaarg. No. 43. Bij de bereiding der extracten in het algemeen, maar vooral uit versohe planten, de watermassa minder te nemen. Zulks vooral bij extr, taraxaci; 100 pd. versche

wortels, in Maart verzameld, gaven mij 5 pd. extract en daartoe wordt opgegeven het nemen van 1200 pd. water, die beneden het kookpunt moeten verdampt worden! Unguentum mezerei te vervangen door het voorschrift dier zalf volgens bovengenoemd Supplement, en daar de leeken meerendeels eene groene fontanelzalf verlangen , in plaats van acetas cupricus basicus te nemen: indigo met pulv, curcumae. Of in plaats dier zalf te bereiden het unguentum cantharidum volgens D. A. van Bastelaer, te vinden inde Presse Médicale Beige. Zie Haaxman 1855, blz. 219. Hmplastmm plumbi aldus te bereiden : Jla : litharg. pulv. subt., axungiae porei dep. , olei olivar. aa part: 2y2, aq. depur. part. 10. E. 1. a. Empl. De pleister volgens dit voorschrift bereid, voldoet beter door hare mindere broos- of korreligheid dan die, welke bereid is volgens de Pharm. Neerl. O. O. Mededeelingen. Ingezonden stukken. Antwoord aan B te Z. Eene goede, ja zelfs de beste manier om syr. jodo-tannic. te bereiden, vindt men in het Supplement op de Pharm. Neerl., uitgegeven door het departement Botterdam der Nederl. Maatschappij ter bevordering der pharmacie. O. Weledele Heer! Naar aanleiding van hetgeen in No. 83 van het Pharm. Weekblad, onder uwe redactie uitgegeven, voorkomt omtrent het onderzoek van arrowroot, achtte ik het niet ondienstig, ü het onderstaaude voorschrift, niet van mijne vinding, maar sedert vele jaren door mij en onderscheidene Collega’s met vrucht gevolgd , te doen toekomen , met het verzoek om, indien ook aan Ude goede uitkomst daarvan mocht blijken, die wel te willen mededeelen. Men vermenge: 75 grein arrowroot met eene oplossing van 15 grein hydras kalicus in 3 oneen aqua destillata. Zuiver arrowroot zal dan een troebel* vocht geven, dat dadelijk bezinksel afzet; van aardappelen-stijfsel verkrijgt men eene doorschijnende gelei; terwijl een mengsel van beide eene meer of minder dikke en troebele gelei geeft, naar de mate der bijgemengde hoeveelheid van het vervalschingsmiddel. Met hoogachting enz. J. H. C. Nellensteijn. Zwolle 19 December 1866. Tijdgebrek heeft on% verhinderd aan het verzoek van den heer N. te voldoen , doch bij eene volgende gelegenheid hopen wijden uitslag onzer proefnemingen met dit reagens te kunnen mededeelen. Red, Mijnheer de Redacteur t Indien de heer van Deinse gelooft, mij door zijn antwoord , geplaatst in No. 33 van het Pharmaceutisch Weekblad, overtuigd te hebben, dan dwaalt hij.