(Bladz, 6.) altijd een zwakken klank, indien men het oor aan den recipiënt houdt. Nu laat men, in plaats van dampkringslucht, waterstofgas inden recipiënt stroomen en maakt hem opnieuw ledig. Thans is alle geluid geheel opgehouden ; indien men nu het oor aan den recipiënt houdt, verneemt men niets. Dewijl de waterstof omstreeks 15 maal lichter is dan de lucht, zou men meenen, dat het geluid in dit gas evengoed zou worden voortgeplant als in dampkringslucht, die gebracht is tot eene drukking van 5 centimeters (in plaats van de normale drukking van 76 centimeters). Neemt men echter de proef, dan is men getroffen door het onware dezer vooronderstelling. Leidt men 5 centimeters dampkringslucht inden ledigen recipiënt, dan bevindt men , dat deze geringe hoeveelheid sterk verdunde lucht het geluid nog beter voortplant dan wanneer de recipiënt gevuld is met waterstofgas. Dit feit bewijst ons, dat de voortplanting van het geluid door gasvormige middenstoffen niet geheel afhangt van de dichtheid der middenstof maar van haar aard. Door eene gelijksoortige proef kan men bewijzen, dat het geluid even gemakkelijk voortgaat inde lucht met de helft der normale drukking als inde lucht aan de gewone drukking onderworpen. (Cosmos).

De volgende voorwerpen werden door Chauveau en Preseux gevonden inde maag vaneen struisvogel , die voor eenigen tijd uit onvoorzichtigheid te Lyou gedood ia: 1 kilo kiezelsteenen, 3 aarden tabakspijpen, die groen geworden waren , maar waarvan de vorm volkomen bewaard was , een mes met koperen hecht , 35 stuks koperen uniforraknoopen , een halffranc-stuk , 32 koperen centimes , alle zeer aangevreten , verschillende andfere kleine metalen voorwerpen, fi groote noten , nog ongeopend, een stuk ijzerdraad eenige duimen lang en bijna geheel door het maagsap opgelost. De gezondheid van het dier, hetwelk al deze voorwerpen zeker in groote tusschenpoozen had ingeslikt, had er niets onder geleden. Als antwooid op eene vraag inde Pharm. Zeitung wordt het volgende voorschrift voor hmstmatigcn wijn gegeven : spirit vini rectifss. 5 kan, aqua 35 kan, sacchar. 3l/4 kilo, infus. chamom. 1 kan uit 4V2 ned. loodilores, bicarbonas natricus 7 Va ned. lood, tannin. 1 gram, acidum tartaricum V» kil°- Dit laatste moet irl een weiniS water °P' gelost bij het gereede mengsel gevoegd worden. Het vat, waarin alles gegoten wordt, moet goed sluiten en rustig blijven liggen. In plaats van infus. chamom. en tannine kan ook een decoct. cort. quercus (uit 3 ned. looden) en 01. amygdal. amar. aeth. 15—30 droppels genomen worden. Bovendien is ook aan te raden eenigen wijnaether (oenanthzuur aethyloxyde) bij te voegen en dan minder bitteramaudelolie te nemen. Persoonlijke aangelegenheden. Inde Vergadering van den Gemeenteraad te Arnhem van Zaterdag 9 Maart, is aan den heer 11. Huidekoper, on ziin verzoek, een eervol ontslag verleend als apothe-

ker van de gemeentelijke armen-apotheek , onder dankbetuiging voor de belangrijke diensten, aan de gemeente gedurende eene lange reeks van jaren (indien wij wel onderricht zijn ruim 30 jaren) bewezen. Openlijke correspondentie. De vragen van X uit R. zullen in het volgend nommer geplaatst worden. Indien het gevraagde echter na beantwoording den inzender tot verdere discussies mocht aanleiding geven, wordt hij verzocht zijn naara aan de Redactie bekend te maken. Advertenttën. De gelegenheid om in eene sinds 30 jaren bestaande zaak eene zelfstandige betrekking te verwerven, wordt, op aannemelijke conditiën, opengesteld voor iemand van erkend solied gedrag, die de noodige ijveren bekwaamheid bezit op Chemisch en Pharmaoeutiseh gebied, om mede handelend te kunnen optreden, en tevens békend is met commissie- en laboratoriumwerk. Alleen op eigenhandig geschreven franco brieven met vermelding van betrekking, ouderdom etc. zal worden geregardeerd. Adres ; letter M. bij den Boekhandelaar A. J. S, VAX ROOI JEN , Utrecht. Hen gehuwd Apothekers-SBe«lien»le, P. G., voorzien van goede getuigschriften, wensohte gaarne geplaatst te worden (externe). Franco brieven onder Letter B. bij den Heer I). B. CENTEN , Boekhandelaar, Rokin te Amsterdam. Te Nijmegen, waar gelegenheid bestaat zich tot het Apothekers-examen te bekwamen, vraagt men met primo Mei een LEERLING van de R. C, Godsdienst. Men adresseere zich met franco brieven onder letter A. bij Mejnfvrouw Wed. KLOOSTERMAN , Boekhandelares te Nijmegen. Tegen een goed salaris wordt in eene lÉiiSBlr solide Apotheek in Gelderland met Mei e. k. of later gevraagd, een practiseh ervaren BEDIENDS of iemand de receptuur kundig, P. G., met gelegenheid tot verdere opleiding. Adres franco onder letter A. B. aan den Boekhandelaar H. 0. A. THIEMB , te Nijmegen. De ondergeteekende vraagt tegen 1 Mei aanstaande, SEN BEDIENDE. J. H. G. NELLENSTEIJN, Apotheker te Zwolle. li I'TITPÏIfW'ELS, firma BOKST, Apotheker te ’s Hage , verlangt tegen primo Mei een HÜLP-AEOTHEKER, of iemand de receptuur kundig. Brieven franco. mTgTaTmaaldrinkT Apotheker te Deventer, vraagt BEN BEDIENDE tegen Mei of Juni, liefst geëxamineerd. Brieven franco. Yan der Waal Sprayt & o°., i Apothekers en Ghemisten op de Ganzenmarkt te Utrecht, verlangen een BEDIENDE, liefst geëxamineerd, j yan de noodige bescheiden voorzien. Brieven franco. "Snelnersdruk van H. C. A. Thieme, te Nijmegen.