ijzersaccüaraat-kapsules van Jordan en Timaeus. (Zie over het ijzersaccharaat den syrupus oxydi ferrici in No. 43 van den Derden Jaargang), Deze capsules bevatten Vl5 Vs grein metallisch ijzer als oxydehydraat. Acht kapsules met ya- grein ijzer komen overeen met 5yr

grein lactas ferrosus , 6 grein citras ferrious, 53/5 grein tartras kalico-fenicus , 3 drachmen linctura ferri cydoniata. De beste methode voor de bereiding van nitris aethylicus cum alcohole (spiritus nitri dulcis) is volgens Eedwood die van Kopp met eenige wijzigingen. Men neemt 3 deelen acid. nitricum van 1,43; 3 deelen acidum sulphurioum van 1,843; 3 deelen koperdraad N°. 35; 60 deelen alcohol. Het zwavelzuur wordt langzaam met x/3 van den alcohol vermengd, hierbij nog 3Y2 deel salpeterzuur gevoegd en dit mengsel benevens de koperdraad gebracht ineen toestel, met een thermometer voorzien, en gedestilleerd onder zooveel mogelijk sterke afkoeling van den ontvanger, totdat 13 deelen zijn overgegaan. De temperatuur mag hierbij 180° F. (=: 83° C.) niet overschrijden. Thans laat men een weinig af koelen, voegt het nog overgebleven 1/<i deel salpeterzuur bij en destilleert op nieuw, totdat het geheele destillaat 15 deelen bedraagt, welke met de teruggeblevene 40 deelen alcohol vermengd worden. Nu is het praeparaat gereed, hetwelk zeer goed kan bewaard worden en steeds een gelijk gehalte aan salpeteraether, namelijk B°/o > bevat. Het spec. gew. bedraagt 0,845. Bij de opgegevene temperatuur, waarop nauwkeurig moet acht geslagen worden, gaat de destillatie zeer rustig voort. Dit voorschrift is inde laatste uitgave der Britsche Pharmacopoea opgenomen. (Dr. Kiekher noemt inde Pharm. Zeitung van 19 Juni de opgegevene gewichtsverbindingen niet juist en belooft mededeeling van nadere bijzonderheden omtrent deze bereiding.) Persoonlijke aangelegenheden. Botterdam, 19 Juni. Heden werd alhier de 31ste algemeeue vergadering der Nederlandsche maatschappij ter bevordering der Pharmacie gehouden. Uit de rapporten bleek dat het ledental en de financiën ineen gunstigen toestand verkeeren. Werd medegedeeld een belangrijk verslag van de commissie tot onderzoek van geheime geneesmiddelen. Die commissie wordt met dankzegging ontbonden , en wordt unaniem aangenomen de benoeming van eene commissie tot het onderzoek naar de wijze , waarop langs wettigen weg $e geheime geneesmiddelen kunnen geweerd worden. De vergadering sprak eenparig het gevoelen uit, dat het appliceeren van klisteren en bloedzuigers niet tot den werkkring van den apotheker behoort, en besloot zich tot wettige regeling dezer aangelegenheid tot de bevoegde macht te wenden. De vergadering wenschte, dat de graad van doctor in de pharmacie voor het vervolg verkrijgbaar was, afgescheiden van den graad van doctor inde geneeskunde. Er werd besloten de Nederlandsche pharmacie te doen vertegenwoordigen op het 3de internationale pharmaceutische congres, in Augustus te Parijs te houden , door

I de Heeren Dr. J. E. de Vrij en J. A. Walter van Amster| dam, eu Vorstman van ’s Hage. Nog hadden eenige belangrijke besprekingen plaats, eu na een bezoek van vele inrichtingen van belangrijken aard, verzamelden de leden van het hoofdbestuur, leden en afgevaardigden van departementen , zich aan een broederlijken disch. {Ebd.) De minister van binnenlandsche zaken heeft bij besluit van 13 Juni benoemd de leden en plaatsvervangende leden der commissiën , belast met het afnemen der examens ter verkrijging eener acte van bevoegdheid als leerlingapotheker, welke inden loop der maand Juli e. k. een aanvang zullen nemen. Te ’sHertogenbosch. Leden; J. J. Kijn, apotheker te ’s Hertogenbosoh en P. J. Eoesch , apotheker te Maastricht. Plaatsvervangende leden: A. E. A. Maassen, apotheker te Breda en J. L. H. Hollman , apotheker te Maastricht. Te Arnhem. Leden: J. P. C. van ïricht, apotheker te Arnhem en E. J.Opwijrda, apotheker te Nijmegen.— Plaatsvervangende leden ; W. Knoops, apotheker te Arnhem en G. L. ïjeeuk Willink, apotheker te Zutphen. Te Amsterdam. Leden: D. Pas, apotheker te Amsterdam en J. C. Kruseman , apotheker te Haarlem. Plaatsvervangende leden: A. Stellingwerf!', oud-apothekér te Amsterdam en J. Zoutmaat Brugman , apotheker te Amsterdam. Te Groningen, Leden: C. H. van Ankum, apotheker te Groningen en J. J. Bruinsma, apotheker te Leeuwarden, Plaatsvervangende leden; J. Post, apotheker te Groningen en E. Bloembergen, apotheker te Leeuwarden. Openlijke correspondentie. J. T. M. le H. Gaarne maken wij van uwe beleefde aanbieding gebruik eu verwachten het stuk ter inzage. •Akcivertentiën. APOTHEKERS-BEDIENDE. In eene Apotheek te Amsterdam wordt met 1. Augustus e. k. of eerder verlangd : een bekwaam BEDIENDE of APOTHEKEES-LEEHLING, die voldoende bewijzen van geschiktheid en gedrag kan overleggen. Franco brieven aan den Boekhandelaar D. B. CENTEN , te Amsterdam, onder het motto Bediende toe te zenden. Ineen aanzienlijk aan de route gelegen dorp in N. H., wordt inde apotheek eener weduwe met Augustus a.s. een geëxamineerd APOTHEKER gevraagd om als PROVISOR de werkzaamheden waar te nemen, die alleen bestaan uit eene doorgaande niet zeer drukke receptuur. Boven de gewone verpleging is het salaris /'4OO. Adres franco, letter H., bij den Boekhandelaar D. B. CENTEN, te Amsterdam. Door bijzondere omstandigheden wordt TB KOOP aangeboden , eene sedert lange jaren goed Beklante Apotheek , waaraan ook zieke-sooieteiten zijn verbonden ,in eene der Hollandsche steden, bijzonder geschikt voor een A. G. Het HUIS daarbij te huur. Te bevragen bij D. B. CENTEN, Eokin te Amsterdam ; franco brieven onder lett. B. A. RÓBËRTSÖN & ZOON, Apothekers te Rotterdam, vragen tegen November een BEKWAAM BEDIENDE, externe. Snelpersdruk van H. C. A, Thieme, te Nijmegen,