Pharniamiliscli Weekwad

VOOIi NEDERLAND. ONDER REDACTIE VAN R. J. OPWIJRDA, Apotheker te lijmegen.

. Het Pharmaceutisch Weekblad wordt eiken Zaterdag uitgegeven hij den Boekhandelaar D. B. CENTEN te Amsterdam. Prijs per jaargang, franco per post, f 4,50. Alle stukken, welke men in dit Blad wenscht opgenomen te zien, gelieve men franco in te zenden aan den Redacteur, onmiddellijk of onder couvert van den Uitgever uiterlijk vóór Woensdag te Amsterdam of vóór Donderdag te Nijmegen. Prijs der advertenliën: Van 1 lot 6 Regels f\.—, elke regel meer 15 Cis., behalve het zegelrecht.

4=e Jaargang.

| ZOKHAG, 23 September 1807. j

| ar», si.

üededeellngen. Ingezonden stukken. BEREKENING VAN RECEPTEN TE PARIJS. Een onzer bekenden zag zich tijdens zijn bezoek der tentoonstelling te Parijs genoodzaakt geneeskundige hulp in te roepen, waarbij hem de volgende recepten werden voorgeschreven ; I°. Prendre de suite 1 des paquets suivants : Sulfate de quinine 3 grammes en 3 paquets. 2°; Friction fréquemmeut répetée sur toutes les parties douloureuses avec le liniment suivant: Bf. Essence de terebinth. 50 gr. Chloroform, pur. 30 „ Alcoole de Belladonn. 10 „ 3°. Ce soir une a deux pilules d’extrait gommens thébaïque de 0,05 centigramme F. s. a. 10 pilules semblables. Ce 9 Septf)r. 1867. Yoor deze 3 recepten werd in eene apotheek te Parijs berekend de somma van 30 francs. Tevens ontving hij van den geneesheer schriftelijk de volgende raadgevingen : Paris le 12 7br 1867 5. Ene de Provence. Le Docteur Henri Braconnot conseille a monsieur pour tisaue une macération a froid de bois de quassia amara 10 grammes pour un litre d’eau froide filtrée. Toutes les jours matin et, soir un quart d’heure avant chaque repas un paquet du mélange suivant: P.,: : Poudre fraiche de Rlmbarbe 15 gr. Poudre de quina jaune 15 „ M. d. en 30 paquets. – Contre la gastorrhée. Prendre un a deux paquets ou une cuillerée a café du mélange suivant'; Ro ; Poudre de charbon de peuplier 10 gram. Sous-nitrate bismutbique 5 „ Maguésie ang. ealcinée 20 „

Opium brut pulverisé 1 gram. M. et dlvisez en 30 paquets. Vin de quinquina 500 grammes 1 verre a bordeaux le matin. Porter de la flanelle. Het consult van den geneesheer (Ancien Elève des Hopitaus de Paris, Bx-chirurgien de la Marine impériale) kostte twintig francs. ARSENIAS STIBICUS. Granules antimoniaux is een nieuw Fransch geneesmiddel inden vorm van suikerhoudende korrels, bestaande uit arsenias stibicus (arsenikzuur antimoonoxyde.) Bene commissie uit de Société de pharmacie te Parijs houdt zich onledig om eene geschikte bereidingswijze te zoeken voor deze verbinding, namelijk dat zij van eene bepaalde samenstelling zij en niet door water worde gedeoompoueerd. Hager kon als constante samenstelling voor het arsenikzUur antimoonoxyde slechts die verkrijgen, welke met het antimoonzuur antimoonoxyde (Sbo3, SbOs) correspondeert en dus tot formule heeft; Sb03, As05, Om deze verbinding te verkrijgen, lost men ineen kookflesohje braakwijnsteen onder verwarming in 6 tot 8 deelen gedestilleerd water op , voegt bij deze oplossing tot 70—80° O. verwarmd eene oplossing van arsenikzuur, zoolang er een neerslag ontstaat en verwarmt onder opschudden, totdat de vloeistof opkookt. Inde kookhitte scheidt zich de zeer witte volumineuss neerslag spoedig af. Om het bewijs te hebben , of er genoegzaam dan wel reeds te veel arsenikzuur is bijgevoegd, verdunt men eenige droppels der vloeistof met water, filtreert en voegt er eenig. arsenikzuur bij. Is de bijgevoegde hoeveelheid arsenikzuur voldoende geweest, dan zal er geen praecipitaat meer gevormd worden. Men brengt nu alles op een filtrura , met gedestilleerd water vochtig gemaakt, wasoht onder gedurig droppelen op den rand van het filtrum (waartoe het Sallerou’s droppelfleschje bijzonder geschikt is) met circa 8 deelen of zooveel heet gedestilleerd water na , dat het afdroppeleude in eene sterk ammo-