tig '“geweest, w&Jjpn , kon de tegenwoordigheid van vrij chloor veel vroeger worden aangewezen , dan in die, welke droog aangewend. Zonder ontleding kon echter ■„ook hierin het chloroform met het hooge spec. gew. niet aan heV licht bewaard worden; daarentegen volkomen zoowel in droge als in vochtige flesschen, wanneer het verdund was. Het geringe alcoholgehalte, voor de betere bewaring bijgevoegd (omstreeks 40 droppels op 1 once) hinderde volstrekt niet in het gebruik van het chloroform als anaestheticum, waartoe ontleed chloroform volkomen ongeschikt en schadelijk is.

Het eerste chloroform , dat tot dit doel werd aangewend , was zeker niet zoo volkomen alcoholvrij als heto-een later bereid is. tiet eerste kon dus niet de schadelijke ontleding der latere producten ondergaan. Zou hierin niet de oorzaak te zoeken zijn van de uadeelige uitwerkingen in lateren tijd, die tegen de eerste anaesthetisohe proefnemingen zoo ongunstig afsteken , dat vele geneesheeren huiverig voor de aanwending zijn geworden ? ONDERZOEK VAN ARROWROOT OP EEN GEHALTE AAN AARDAPPELMEEL. Dezer dagen aangezocht tot een onderzoek van arrowroot op een gehalte aan aardappelmeel, paste ik de methode toe, voor eenigen tijd in uw Weekblad geplaatst (*). Het resultaat was zoo opvallend, dat ik niet kan nalaten de collega’s nogmaals op deze beslissende proef opmerkzaam te maken. 75 Grein van het verdachte arrowroot werden raet eene oplossing van 15 grein potassa fusa in 3 oneen water vermengd. Er ontstond na eenige minuten eene geleiachtige zelfstandigheid, zoo dik , dat zij niet uit het maatje kon gegoten worden. Zuiver arrowroot, hetwelk ik tot mijne beschikking had, gaf daarentegen bij eene gelijksoortige behandeling eene troebele vloeistof, die weldra bijna alles als een wit poeder afscheidde, terwijl eene heldere geelachtige vloeistof daarboven bleef staan. —• Aardappelmeel gaf hetzelfde resultaat als het mij toegezonden verdachte arrowroot. Men verzekerde mij arrowroot vaneen zeer solied kantoor getrokken te hebben; het was in pakjes afgeleverd met het opschrift zijner afkomst uit Natal. De vervalsching had waarschijnlijk na de overpakking hier te lande plaats gehad. Men was op het denkbeeld der vervalsching gekomen door den geleiachtigen en volumineusen brij, dien het bij aanmenging met kokend waterbad opgeleverd. W. METHYL-ALBEHYB, Inde reeks der aldehyden ontbrak tot heden het methyl-aldehyd of het aldebyd van den methyl alcohol (houtgeest). Dumas en Peligot hebben vergeefs getracht dit lichaam te bereiden en Dumas verkreeg bij zijne herhaalde. proefnemingen steeds mierenzuur in plaats van het aldehyde. Hoffmann heeft thans dit moeielijk te verkrijgen product bereid, namelijk dooreen mengsel van dampkringslucht en dampen van houtgeest over verwarmde platina-spiralen te leiden. Het methyl-aldehyd (’ 'j In N°, 35 van den vorigen Jaargang, ingezonden door den lieer Nlelensteijn te Zwolle. 1

C2H202 j ontstaat hierbij op eene zeer gej makkelijke wijze en de bewerking kan onafgebroken gedu( rende drie of vier dagen worden voortgezet. Deze ontdekking is zelfs niet van technisch belang ontbloot. Het methyl-aldehyd reduceert namelijk zeer gemakkelijk zilver-' ! oplossingen en brengt op het glas eene verzilvering voort, die vaster bleek te zijn dan wanneer zij op eenige andere wijze door reductie verkregen was. BLAASBDISPBOEVEN. J. Landauer beveelt bij blaasbuisproeven de cMoorzure potassa aan om kleine hoeveelheden metaalzouten snel aan te wijzen. Men bezigt daarbij het best niet te dikke, aan de eene zijde opene glazen buisjes van circa 0,15 ra. lengte en 5 ra. m, wijdte en brengt daarin een weinig chloorzure potassa met de te onderzoeken zelfstandigheid; alsdan wordt verhit, ten laatste met de blaasbuis, totdat zich geen zuurstof meer ontwikkelt. De massa vertoont alsdan bij aanwezigheid van verschillende metalen de volgende kleuren: ijzer— vleeschkleurig; lood—■ geelbruin; koper zwart of grijszwart; mangaan purperkleurig; kobalt blauw tot zwart; nikkel— zwart. Gnttolae odontalgicae van Copland, pulv. opii, camphorae aa gr. 1 , alooholis q. s. ad solutionera ; 01. caryophyll., 01. cajaputi aa dr. 1. Misce. S. Op een watje inden pijnlijken tand. Baisamuni odontalgicum van Beasley. : extracti opii scr. 1 , 01. terebinth. rectif. dr. 1%, ■ol. caryophyll., , 01. cajaputi aa dr. %, balsam. peruv. dr. 3. Misce. Sapo jodata. ilc: sapon. venet. part. 60, alcoholis 90°/o „ 400. Solve leni calore, filtra et adde 01. citri part. 5 et jodeti kalici „ 60 , solut. in aquae destillatae part. 80. Pulvis ad involvendas pilulas van Valsch, Rc : pulv. rad. liquirit. part. 4 , amyli „ 4, rad. irid. florent. „ 1, lycopodii „ 3, carmini q. s. Handelsberichte!!. Van Aloë de Cabo is voldoende voorraad en blijft de prijs matig. De beste qualiteit werd echter inde laatste Londensche veilingen hooger betaald. Amygdalae amarae en dulces Barbar, zijn weinig voorhanden , en vooral de eerste soort brengt zeer hooge prijzen op. Arroicroot blijft laag te koop en is goede Westindische soort ruim voorhanden. Baccae Juniperi Ital. zijn in goede qualiteit gezocht en moeielijk te vinden. Ook Baccae lauri stegen wat in waarde. Balsam. Copaïvae werd te Londen en Hamburg ruimer aangevoerd en daalde wat in prijs; vooral de dunne, altijd eenigszins troebele, Parasoort bracht in veiling lagere prijzen op; minder was dit het geval met de Maranhan Balsem, die vooral in Engeland en Erankrijk geprefereerd wordt. Balsam Peruv, is belangrijk gestegen, met uitzicht op verdere rijzing; het verbruik schijnt