geel vernis aanbevolen. Dit geel vernis kan worden bereid uit guttegom , orlean , schellak met alcohol enz.

Een duurzaraen inkt voor glazen toestellen levert volgens Nauraann een mengsel van waterglas en tinoxyde, De inkt moet na het opbrengen verwarmd worden en , indien hij niet duidelijk genoeg zichtbaar is, het opbrengen en verwarmen nog eens herhaald worden. Als een geschikt vehiculura tot het verbinden der pillenmassa met pulvis cubeharum wordt dooreen apotheker te Hamburg pulpa condita citri of Ilaliaansche zuccata limonum gebezigd. Door bijvoeging vaneen weinig conditum citmbij omstreeks 1 once pulvis cubeharum zal men eene geschikte pillenmassa verkrijgen , die lang goed blijft. Spiritus chloroformatus (Chloroform-spiritus). ;y : chloroformyli, spirit, vini rectifss. aa part. aeq. Hager geeft dit mengsel als zeer geschikt op voor den handverkoop van chloroform , welken de apotheker moeite heeft af te wijzen bij de bekendheid van het publiek met de pijnstillende werking bijv. bij kiespijn. Het mengsel voldoet aan dit oogmerk , maar kan geen anaesthesie veroorzaken. Verscheidenheden. Acetyleen (C2H,), eene zelfstandigheid voor eenige jaren door Böttger het eerst in steenkolenlichtgas ontdekt, ontstaat volgens Berthelot in eene aanzienlijke hoeveelheid bij het verbranden van aether. Om dit aan te toonen, brengt men op den bodem vaneen glazen cilinder omstreeks V* meter lang en 5 centimeters wijd, eenigen koperchlorure-ammoniak en aether (van den eersten omstreeks 3 ned. looden, van den iaatsten 1% lood), maakt met dit mengsel de binnenranden van het glas behoorlijk nat, houdt den cilinder in eene horizontale richting en steekt den aetherdamp aan, die uit zijne openiug ontwijkt ; terwijl men voortdurend den cilinder in eene horizontale richting om zijne as draait. Men gaat met het verbranden van kleine hoeveelheden zoolang voort, totdat zich eene genoegzame hoeveelheid der verraiijoenroode verbinding van koperacetyleen heeft gevormd. Het metaal thallium is door Lamy gebezigd voor de bereiding “vaneen nieuw flintglas, Üialliurnylas geheeten. Dit glas komt in samenstelling overeen met gewoon flintglas, behalve dat het in plaats van potassium , eene' aequivalente hoeveelheid thallium bevat. Het thalliumglas is harder eu sterker dan gewoon flintglas en heeft een grooter lichtbrekend vermogen.

Als uiterst gevoelige reactie op naphtaline wordt door Vohl de volgende eigenschap van deze zelfstandigheid opgegeven. Wordt naphtaline met het eerste hydraat van het salpeterzuur samengebracht, het mengsel met veel water verdund, de ontstane neerslag met water en eindelijk met verdunden wijngeest (1 deel wijngeest van 90®/o en 3 deelen water) gewassohen en het terugblijvende op een horlogeglas met eenige droppels potassaloog en zwavelpotassium (zwavellever) samengebracht en nu in het zand- of waterbad tot droogwordens verhit, dan verkrijgt men bij overgietiug van het terugblijvende met wijngeest eene prachtig rood-violette tinctuur. Persoonlijke aangelegenheden. Te Zwolle' (Dieserpoortenplas) heeft zich 18 Nov, als apotheker gevestigd de heer J. C. Smit. Openlijke correspondentie. Het ingezonden stuk van den leerling-apotheker, tevens bediende kan niet worden geplaatst. Hoezeer wij liet hoofddenkbeeld in zijn schrijven, «het creëeren vaneen bijzonderen stand van assistenten inde apotheek alleszins de overweging waardig achten ~ zoo is de toon van het stuk veel te triviaal, terwijl het bijzonderheden uit het huiselijk levender apothekers bevat, voor wier bespreking wij ons Blad nooit openstellen. AdvertcnMën. jTj. steijnsT" Apotheker te Maastricht, verlangt met 1 April 1868 of eerder, een bekwaam ASSISTENT , liefst een geëxamineerd APOTHEKER. Brieven franco. Een geëxamineerd Apotheker, gehuwd en van de P. G., eerlang buiten betrekking, biedt zich aan om in betrekking te treden als PROVISOR of als BEDIENDE. Brieven franco onder de letter Z t bij de Boekhandelaars J. C. & W. ALTORFPER, te Middelburg. Bij M. J. VISSER, Boekhandelaar te ’s Gravenhage, ziet heden het licht : VERZAMELING VAN STUKKEN BETREFFENDE HET Geneeskundig Staatstoezigt, Uitgegeven door de Inspecteurs en Adjunct-Inspeqteurs voor het geneeskundig Staatstoezigt. 1867, Iste aflevering, (Bladz. 1—112.) Deze verzameling zal jaarlijks 20 a 25 vellen bevatten. De prijs van den jaargang zal niet hooger zijn dan f 3.

Met 1 Januari 1868 wordt aan de Inteekenaren verzonden de Eerste aflevering van het NIEUW TIJDSCHRIFT VOOR DE PHARIWACIE IN NEDERLAND; tevens orgaan der led. Maatschappij ter bevordering der Pharmacie; onder redactie van P. J, EAAXMAN , Apotheker te botterdam. Prijs f 4 per Jaargang van 12 maandelijksche afleveringen. n°g niet hebben ingeteekencl, worden dringend verzocht dit alsnog [MjPiiilp ten spoedigste te doen, ter voorkoming van vertraging inde ontvangst ** der eerste aflevering. o , Snelpersdruk van H. C. A. Thieme, te Nijmegen,