14a Jaargang. 6 Mei 1877. N°. 1

PHARMACEOTISCH WEEKBLAD VOOB NEDERLAND. Voor Apothekers en Apotheekhoudende Geneeskundigen.

REDACTEUR: R. J. OPWIJRDA, te Nijmegen, Prijs per Jaargang, franco per post, f 4-,50. Adverteutiën: van I—s regels f 1,—, elke regel meer 20 Cts. en 10 Cts. voor een N°. van het blad. Een Abonnements-tarief is op aanvrage verkrijgbaar. 'i.. I .. ■ u. Mededeelingcn. Ingezonden stukken. Met dit eerste nommer van den Veertienden jaargang te beginnen, geven wij in opvolgende zijbladen een nieuw Pharmaceutisch Adresboek (tot Mei 1877). Wij achtten deze vernieuwde uitgave noodig wegens de vele veranderingen gedurende de twee jaren na de eerste uitgave voorgevallen. Hoewel wij telkens zoo trouw mogelijk notitie daarvan genomen hebben, zoo kunnen er nog vergissingen in voorkomen, in welk geval wij verzoeken, om der volledigheid wille, ze ons te willen melden, opdat wij ze aan het einde tot verbetering opgeven. Wij zullen pogingen aanwenden, om ook de adressen van de apotheekhoudende geneeskundigen in Nederland te verkrijgen. Door het afsnijden en bijeenbinden van de opvolgende zijbladen komt elk abonné in het bezit van het geheele adresboek, waarvoor tevens aan het einde Titelblad en Omslag zal bijgevoegd worden. Wij vertrouwen niet van onbescheidenheid beschuldigd te worden, indien wij hierbij den stillen wensch uitspreken, dat deze opoffering van den Uitgever tevens beschouwd worde als eene uitnoodiging aan de collega’s om het Weekblad persoonlijk in eigendom te nemen en niet meer te doen circuleeren, waarvan het gevolg is, dat op enkele groote plaatsen nog slechts een paar nummers verspreid worden. Aan vele collega’s aldaar komen daardoor de tijdingen te laat onder het oog en zij missen tevens de gelegenheid, om het Weekblad als legger te houden, waartoe het zich door de daarin voorkomende voorschriften en verslagen in het bijzonder leent. Red. Voor het Pensioen- en Ondersteuningsfonds voor apothekers-adsistenten hebben zich bij de Commissie verder tot deelneming aangemeld de heeren: P. Kruijsse, apotheker te Amsterdam, als begunstiger en beschermer. J. C. T. Vigeliüs, apotheker te ’s Gravenhage, als begunstiger en beschermer. A, J. Buk, fabrikant van chemicaliën te Amsterdam, als begunstiger en beschermer. H. Hendrikse en Zoon, apotheker te ’s Gravenhage, als begunstiger. J. Garrer, apotheker te Leiden, als begunstiger. Dr. H. Wefers Bettink, Directeur der Burgerschool te Utrecht, als begunstiger, A. J. A. de Bosson, apotheker te Dordrecht, als begunstiger. L. Beker, apotheker te Botterdam, als begunstiger. J. M. Beese, apotheker te Meppel, als begunstiger. A. van den Toorn, oud-apotheker te Botterdam, als begunstiger. W. C. Holm, apotheker te Zeist, als begunstiger. C. Bahnsen, apotheker te Utrecht, als begunstiger. J. H. Giltay, apotheker te Dordrecht, als begunstiger. M. B. Eomeny, apotheker te Amsterdam, als begunstiger. W. Eobertson, apotheker te Botterdam, als begunstiger. J. C. Th. MariUS, lid der firma Marius en van Bossem, als begunstiger, A. H. Teljek, apotheker, provisor bij Mevr. van Son te Monnikendam, als begunstiger.

UITGEVER: D. B. CETCTEK, te Amsterdam. De stukken, welke men wenscht opgenomen te zien, worden ui terlijk Woensdag morgen verwacht bij den Redacteur. De Advertentiën uiterlijk Vrijdag avond bij den Uitgever. J. Idema, apotheker te Amsterdam, als begunstiger. J. Beker, oud-apotheker te Botterdam, als begunstiger. B. Miedema, / . . . , , . „ S Apothekers te Arnhem, als begunstigers. Adr. Sprüijï, S ' Mejuffrouw H. C. tee Hogt, leerlinge-apotheker bij den heer A. P. Ketting, apolheekhoudend geneeskundige te Bennekom, als lid. Gr. Bolle, adsistent N. W. bij de firma H. Hendrikse en Zoon te ’s Gravenhage, als lid. C. J. H. Spoorenberg, adsistent bij den heer J. J. C. van Velsen te Amsterdam, als lid. K. Sobering, adsistent aan het Ziekenhuis te Groningen, als lid. Jon. Baber, 1 adsistenten bij de firma de Bosson te Dordrecht, O. IJzerman, J als leden. J. J. W. van den Heuvel, adsistent O. W. bij den heer Vigelius te ’s Gravenhage, als lid. L. J. van Asperen, leerling-apotheker te ’s Gravenhage, als lid. J. ïerpstra, adsistent O. W. te Zandwijk bij Tiel, als lid. 'J. xi. Scheen, adsistent N. W. te Lochem, als lid. C. N. Pruis, adsistent O. W. bij de firma Prins en Giltay te Dordrecht, als lid. C. Ndyt, adsistent te Brielle, als lid. D. K. L. Wychgel, adsistent O. W. te Enschedé, als lid. W. P. L. G. Vldgï, adsistent bij de heeren van Dijk en Zoon, te Utrecht, als lid (Pensioenfonds). J. van Oosterhout, adsistent bij den heer G. van Holk, te Zaandam, als lid (Pensioenfonds.) M. van Selms, adsistent bij den heer P. H. Bloemen té Sneek, als lid (Pens. en Ondersteuningsfonds.) P. van der Küijp, adsistent bij den heer J. Idema te Amsterdam, als lid (Pensioenfonds.) Melchekt Schermer, adsistent bij den heer A. J. van Limbeek te Purmerende, als lid (Pens. en Ondersteuningsfonds). P. Ceuijs, P. de Bkuyn, \ W. van den Horden, 1 P. Lébouwer, f L. A. Volders, I adsistenten te Botterdam, allen A. ten Zijthoep, / sis leden (Pensioenfonds). A. L. Hoevenaar, I J. J. Smits, V P. Landsman, I D. Muller, ' A. H. Dijkhoef, adsistent O. W. bij den heer Miedema, als lid. J. P. Cannbgieter Hzn., adsistent O. W. te Dordrecht, als lid. Ten slotte bericht de Commissie met dankbaarheid, dat de heer M. Kruijt Az,, partikulier te ’s Gravenhage, als bewijs van ingenomenheid met het beoogde doel ƒ 25 voor het fonds beschikbaar stelt. Mijnheer de Redacteur ! Dezer dagen bevond ik mij bij een collega, wiens gezondheids-toestand inden laatsten tijd zóó ongunstig is geworden, dat hij zich niet in staat gevoelt, om zijne apotheek naar