14e Jaargang. 27 Mei 1877. N°. 4.

PHARIACEÜTISCH WEEKBLAD

VOOR NEDERLAND. Voor Apothekers en Apotheekhoudende Geneeskundigen

REDACTEUR: R. Jf. ©PWIJKBA, te Nijmegen. Prijs per Jaargang, franco per post, ƒ 4,50. Advertentiën: van I—s regels f I,—, elke regel meer 20 Cts. en 10 Cts. voor een N°. van liet blad. Een Abonnements-tarief is op aanvrage verkrijgbaar.

UITGEVER: D. B. CEjVTKX, te Amsterdam. De stukken, welke men wenscht opgenomen te zien, worden ui terlijk Woensdag morgen verwacht bij den Redacteur. I)e Advertentiën ui terlijk Vrijdag avond bij den Uitgever,

Mcdedcelingen, Ingezonden stukken. Commissie voor het leerlin g – apotheker s-exam en. Leden: P. D. Pontein, apotheker te (Utrecht; L. J. van der Harst, leeraar aan de Eijks-veeartsenijschool te Utrecht. Plaatsvervangende Leden: dr. P. C. E. van Embden, apotheker te Utrecht; dr. O. J. A. de Haart, leeraar aan de burger dag- en avondschool te Utrecht. Voor het Pensioen- en Ondersteuningsfonds hebben zich verder aangemeld: W. Ecitenga, apotheker te Harlingen, als begunstiger. J. H. Broedelet, apotheker te Zwolle, als begunstiger. J. H. P. Ennema, apotheker te Kampen, als begunstiger. C. N. Woutersen, apotheker te Kampen, als begunstiger. H. van Doesburgh, apotheker te Kampen, als begunstiger. D. van der Weerd, apotheker te Kampen, a's begunstiger. L. Enters, apotheker te Velp, als begunstiger. H. C. van der Wilt, apotheker te Amsterdam, als begunstiger. J. van de Velde, apotheker te Zutphen, als begunstiger. W. J, Zeegelaab, apotheker te Maassluis, als begunstiger, P. M. de Ligny, firma de Blaecke de Ligny en Zoon, apotheker te Middelburg, als begunstiger. T. Beitschat, adsistent bij den heer W. Buitenga, als lid (Pensioen- en Ondersteuningsfonds.) G. Lunenberg, adsistent O. W. bij den heer C. N. Woutersen, als lid (Pensioen- en Ondersteuningsfonds.) K. Wielinga, adsistent N. Wr., bij den heer G. A. Looze, apotheker te Zierikzee, als lid (Pensioenfonds.) A. Bos, adsistent O. W. bij den heer H. P. Wijsman, apotheker te Amsterdam, als lid. A. H. Polak, leerling-apotheker, en W. H. H. Kdmmer, adsistent N. W., beiden bij den heer D. H. de Gastro Dzn., apotheker te Amsterdam, als leden (Pensioenfonds.) W. Veldman, adsistent O. W. te Zwolle, als lid (Pensioen- en Ondersteuningsfonds.) J. van Wermeskeeken Johz., adsistent O. W. bij de firma P. J. Campagne en Zoon te Tiel, als lid (Pensioen- en Ondersteuningsfonds.) A, Hoest, adsistent O. W. bij de firma H. W. de Kruijff en Zoon te Delft, als lid (Pensioen- en Ondersteuningsfonds.) N. Prince, adsistent O. W. bij den heer Jac. Duparc, apoth. te ’s-Hage, als lid. J. A. Fitters, adsistent bij den heer H. C. v.d. Wilt, apotheker te Amsterdam, als lid (Pensioen- en Ondersteuningsfonds.) N. A. Ireekicks, adsistent bij den heer P, G. Steensma, apotheker te Breda, als lid (Pensioenfonds.) K. P. J. de Eivecouet, adsistent bij de heeren Hemsing en

Tresling, apothekers te Kampen, als lid (Pensioen- en Ondersteuningsfonds.) J. J. van Dubden, adsistent bij den heer J. van de Velde, apotheker te Zutphen, als lid (Pensioen- en Ondersteuningsfonds.) J. M. lent, adsistent bij den heer Ed. Sohaepman, apotheker te Zwolle, als lid (Pensioen- en Ondersteuningsfonds.) Mijnheer de Redacteur! Toen er sprake van was om een fonds voor adsistenten op te richten, schreef ik u bereid te zijn, daarvoor ’s jaarlijks, als maximum ƒ 5 te willen bijdragen. Ik meen echter gehoord of gelezen te hebben, dat de bijdragen inde daarna te Utrecht gehouden vergadering op ƒ 10 zijn vastgesteld. Mocht deze opvatting onjuist zijn en eene mindere bijdrage dan ƒlO worden aangenomen, dan verzoek ik u daarvan in uw Pharm. Blad te doen blijken, opdat met mij, ook anderen, wier opvatting als de mijpe is, op dit punt worden ingelioht. Hoogachtend Uw disnstw. VI., 20 Mei ’77. G. Te Utrecht is bij stemming het minimum voor begunstigers op ƒlO bepaald, zoodat de Commissie aan dat votum gebonden is. De redenen, die tot het vaststellen van dit minimum geleid hebben, zijn hoofdzakelijk gelegen inde noodzakelijkheid om in de eerste plaats een kapitaal te verkrijgen. Heeft het fonds eenige jaren bestaan, dan zou men het minimum kunnen verlagen, thans niej,, en uit het vrij groot aantal begunstigers, dat zich aangemeld heeft, blijkt, dat deze meening door velen gedeeld wordt. Bed. HANDELSEE RICHTEN. I. Wij hebben maatregelen genomen, om voortaan betrouwbare inlichtingen te kunnen geven en onze lezers op de hoogte te houden van veranderingen in prijzen, zoover die van invloed zijn kunnen op de berekening inde receptuur. Vele prijsverwisselingen zijn zoo ongestadig en gering, dat zij geen den minsten invloed hebben kunnen op die berekening, doch wederom andere zijn dikwijls zoo snel en belangrijk, dat zij behooren te worden opgemerkt. Onze lezers worden daardoor inde gelegenheid gesteld de prijslijst in onze //Proef eener rationeele prijsbepaling der recepten” geregeld bij te houden en daarin de noodige veranderingen te brengen. Ook nieuwe artikelen, wier berekening juist dikwijls aanleiding geeft tot groote verschillen en daardoor ook soms tot onaangenaamheden tusschen den apotheker en zijne cliënten, zullen wij daarin geregeld en tijdig opnemen. Mochten wij daarbij onwillekeurig eene enkele maal achterlijk blijven, dan zal een eenvoudige wenk per briefkaart aan onze redactie voldoende zijn, om dat verzuim in het eerstvolgend blad te herstellen. Niemand behoeft onze prijsbepaling te volgen, dat is klaar als de dag, maar er zijn ons reeds zoovele ondubbelzinnige bewijzen ter ooren gekomen, dat men de uitgave dier //Proef”