doet met het zwavelzuur. Wanneer men in eene oplossing van sulphas chinicus, koud gemaakt en flaauw aangezuurd, oplossing van chromas kalicus voegt, ontstaat er zeer oplosbare bisulphas kalicus en chromas chinicus neuter, die zich afscheidt. Het praeeipitaat is oranjegeel van kleur, van kaasaehtig uiterlijk en bestaat uit zeer kleine naaldvormige kristallen, in massa gezien schijnt het amorph. Men bekomt dit zout in goed bepaalde kristallen, door 8 deelen sulphas chinicus basicus van den handel in 600 deelen water , met eenige droppels verdund zwavelzuur bedeeld op te lossen. Deze oplossing wordt tot circa 60° verwarmd, waarna men er 14 deelen oplossing van bichromas kalicus (1—10) bijvoegt. Het mengsel wordt dan stil gelaten, waarna, na verloop van drie of vier uren, prachtige groepen van neutrale chromas chinicus ontstaan zijn; na verloop van 24 uren worden de kristallen op het filtrum gebragt, voorzigtig afgewasschen, omdat het zout veel oplosbaarder is dan de chromas chinicus basicus en men laat het buiten toegang van het licht in eene droogstoof bij 30° droegen. Alzoo bereid kristalliseert het in lange en zeer fijne naalden, welke zeer schoon oranjekleurig zijn en eenen zeer schoonen zijdeachtigen glans bezitten. Het wordt schielijk veranderd als men het aan de zon bloot stelt, het weerstaat zelfs lang aan het diffuus licht; onder den invloed van warmte wordt het ontleed en wordt' sterk bruin gekleurd, welke reactie reeds tusschen 60 en 65° een aanvang neemt. De oplossing gekookt wordende, wordt meer en meer gekleurd; het ondergaat dezelfde verandering maar langzamer, als men de moederloog bij weinig verhoogde temperatuur tracht uitte dampen. Een weinig van het chromiumzuur schijnt in dit geval eene reductie te ondergaan, er ontstaat een chromas sesquioxydi cbromici, dat zich met de neutrale chromas chinicus vereenigt en deze roodachtig bruin kleurt. Zulks heeft op dezelfde wijze plaats met al de oplossingen der alcaloïde-chromaten, die niet basisch zijn. De ontleding kan zelfs reeds door den tijd op de gewone temperatuur plaats grijpen. Niet zelden ziet men in