leveren, waarover thans sprake is, en hetwelk dés temeer geacht is , hoe zwaarder het is en meer harsachtige stóf bevat. In Silhet is de inzameling van het aloëhout een zeer onzeker en vervelend werk. Men doorkruist gedurende een zekeren tijd de houtaohtige streken en hakt er al de boomen, jong en oud, die men vindt om en men zoekt er, naar zekere vlekken, de Aggur uit, welke naam men geeft aan het hout, dat de meeste waarde heeft. Zij bereiken dit doel door den bast van het hout af te schellen, tot dat zij aderen van eene donkere kleur ontmoeten, waaruit de nabijheid van het hout van goede hoedanigheid wordt aangeduid; djt is gewoonlijk gelegen tussehen het midden van den stam en de nabijheid der takken. Op deze wijs wordt de geheele boom opgeofferd , want men neemt slechts die gedeelten mede, die het rijkst zijn aan harsige stof. In Sommige stréken vergemakkelijkt men de afscheiding van het met hars beladen gedeelte van het hout, door de stukken hout in vochtige aarde te begraven en den boom gedurende een zekeren tijd na de afkapping aan de lucht blootgèsteld te laten, waardoor de ontleding van het niet harsachtig gedeelte van het hout bevorderd en de afscheiding door middel van ijzeren werktuigen gemakkelijk gemaakt wordt. Het aloëhout wordt door de houtzoekers in verschillende qualiteiten vèrdéeld: de eerste qualiteit heet Ghurkée, en geldt in Silhet 12 a 16 S. het pond. Dit produ'kt wordt in stukken van zeer verschillenden vorm en grootte aangetroffen, zelden bevinden er zich stukken bij, Welke meer dan èen pond wegen. Het hout bezit eene‘donker bruine kleur, meer of minder geteekend met vele evenwijdig loopende aderen, waarin voornamelijk het harsachtige gedeelte vervat is. Een goed monster stond aan gerectificeerden alcohol tot 48% oplosbare stof af; zijn Smaak is specerijachtig, een weinig bitter; de reuk is bijzonder en niet zeer aangenaam, men vergelijkt ze wel met het aroma van lignum Santali; anderen met ambra grisea. De bijbel vermeit, dat het dit hout, vermengd met andere specerijen, was, waarvan men gebruik maakte, om het ligchaam van Jezus Christus te