balsemen; volgens de Psalmen waren deze andere specerijen de kaneel en de myrrhe en het Hooglied voegt er nog bij de safraan , kalmoes en wierook. In onzen tijd wordt het aloëhout voornamelijk gebruikt in China als wierook, maar het wordt te koop aangeboden op de bazars van het Oosten, alsmede van Syrië, waar de schrijver het zelf heeft aangetroffen. In Silhet wordt het voornamelijk gezocht, om er eene soort van vlugge olie of hars-olie door destillatie van te maken, hoewel ze volgens anderen door uitkoking der stukken hout wordt verkregen. Men verzamelt de olie die op de oppervlakte komt en TJttur genoemd wordt. Het aloëhout werd eertijds aangetroflfen in al de pharmacopoëen van Europa, maarde eerste qualiteiten zijn altijd zeer moeijelijk om te verkrijgen. Overigens schijnt het geene bijzondere eigenschappen te bezitten, waardoor het geschikt is om inde tegenwoordige geneeskundige praktijk te worden aangewend. Ping-peën. Kamfer van Dryolalanops Camphora. Kamfer van Borneo of Baros. Men bekomt ze vooral op Sumatra , door insnijdingen te maken inden stam van den boom , daar iedere voet hout er slechts eenige oneen van oplevert, zoo is dit artikel buitengemeen duur en wordt tot 50 s. het pond verkocht. Zij wordt voornamelijk in China ingevoerd, maar op Sumatra zelf wordt eene groote hoeveelheid verbruikt voor inbalseming van de lijken van aanzienlijke personen. De beste qualiteit van deze komt voor in kleine platte en kleurlooze kristallen , waarvan de grootste zelden meer dan % duim lang zijn. Eene soort van mindere hoedanigheid bestaat uiteen grof poeder van eene grijze kleur. De kamfer van Dryobalanops bezit den reuk van gewone kamfer, waarbij men eene zelfstandigheid gemengd heeft, die men met patchouly vergelijkt. Zij is minder vlugtig dan de kamfer van Laurus Camphora en bezit een veel grooter soortelijk gewigt, dewijl zij onder water zinkt. Hare zamenstelling is C2O Hlg 02 en die van Laurus Camphora C2o H,6 03. (Bulletin de la Société de Pharmacie de Bruxelles 1862 No. 6 en 7.)