Over de minerale beginsels welke door water, door middel van weeking, uittrekking of uitkoking uit plantaardige zelfstandigheden worden getrokken; door A. F er r ei 1.

Wanneer men een geringe overvloed van ammoniak in een gefiltreerd aftreksel van flores Malvae, of ineen afkooksel van radix Taraxaci giet, zoo vindt men na verloop van 24 uren het glas, waarin het mengsel is, bedekt mét kristalletjes van phosphas ammonico-magnesicus; al het phosphorzuur is dan echter nog niet gepraecipiteerd, want wordt bij het gefiltreerde vocht dan eene oplossing van sulphas magnesicus verzadigd met chloretum magnesicüm gevoegd, zoo ontstaat dadelijk een nieuw bezinksel van phosphas ammonico-magnesicus , dat door den tijd nog vermeerdert. Uit al de oplossingen van geneeskrachtige planten praecipiteert geen phosphas ammonico-magnesicus, als men er ammoniak in giet, maar zij geven allen een praêcipitaat hiervan, als men er eene oplossing van sulphas magnesicus verzadigd met sal ammoniac in giet. De phosphas ammonico-magnesicus die men bekomt van deze vochten , bevat altijd eene zekere hoeveelheid ijzeroxyde, dat mogelijk als phosphaat gepraecipiteerd is. M deze oplossingen van plantendeelen bevatten kalk, maar deze wordt door ammoniak, niet als phosphaat gepraecipiteerd; evenwel geeft het aftreksel bij 40° van meel en van brood, met ammoniak een praêcipitaat van phosphas calcicus. Het aftreksel van de bladen van Eubus fruticosus levert het zonderling verschijnsel, dat het met ammoniak een Overvloedig roestgeel praêcipitaat geeft , dat in dè lucht stérk geel wordt en hetwelk kalk met een bruin organisch zuur verbonden, zonder spoor van phosphorzuur bevat, terwijl het ammoniak ale vocht van dit praêcipitaat afgezonderd, eene groöte Hoeveelheid phosphas ammonico-magnesicus geeft, als men ér sulphas magnesicus met chloretum magnesicüm verzadigd bij giet.