bij aanwezigheid van veel zoutzuur de vorming van den arsenikspiegel niet.

Wanneer inde vloeistof stibium aanwezig is, zoo ontstaat een stibiumspiegel of slechts een witten aanslag en de negativo electrode wordt overvloedig beslagen met eene zwarte zelfstandigheid, die in warm zwavelammonium oplost. Aanwezigheid van ehloretum hydrargyricum verhindert de- vorming van den arsenikspiegel geheel en al. Met chloraa kalicus en zoutzuur behandelde vloeistoffen geven de reactie eerst dan , wanneer men het daarin aanwezige arsenikzuur door zwaveligzuur gereduceerd heeltĀ» Onderwerpt men eene aldus ingerigte vloeistof aan de electrolyse, zoo ontstaat tevens bij het arsenikwaterstof ook zwavelwaterstof en inde gloeijende buis ontstaat eerst een aanslag van geel zwavelarsenik en eerst daarna de arsenikspiegel. Daarentegen wordt in dit geval, wegens de tegenwoordigheid van zwavelwaterstof inde, vloeistof, de storende werking vaneen weinig gelijktijdig aanwezig kwik of stibium veronzijdigd. Men moet alzoo bij onderzoekingen op arsenik de bedoelde zelfstandigheid met zoutzuur en chloras kalicus, daarna inde koude met zwavelwaterstof behandelen en, zonder te filtreren inde cel doen, nadat men het reeds inde cel zich bevindende verdunde zwavelzuur gedurende % uur aan de eleetrolyse onderworpen en het ontwijkende gas gegloeid heeft, ten einde zich van deszelfs bruikbaarheid te overtuigen. Ten einde te groote verhitting tĀ§ vermijden plaatst men het apparaat in koud water. In het overschot laten zich dan alle de overige metalen zonder bezwaar aantoonen, waarom de schrijver aan deze methode de voorkeur boven die van Marsh geeft. {Ghem. Soc. Quart, Journ. XIII, p. 12 en 338).