eindelijk met zuiveren alcohol van dezelfde sterkte, Van hefrdus toebereide en gedroogde zetmeel maakt men nu eene oplossing, door het in heet water te verdoelen. Deze oplossing wordt door eene geringe hoeveelheid iodium altijd blaauw en niet violet gekleurd. Om het iodium uit zijne verbindingen vrij te maken, kan men zich bedienen van chlorium, bromium of nitras kalicus. Te verkiezen is de nitris plumbicus, voornamelijk als het om uiterst geringe hoeveelheden iodium te doen is. Om de grenzen van gevoeligheid te bepalen, gaat men op de vol* gende wijs te werk. 0,1 gram iodkalium wordt in 1000 c. c. water opgelost. Ic. c. van deze oplossing, met een spoor (p.m. 1 milligram) nitris plumbicus in aanraking met een weinig stijfseloplossing en een’ droppel verdund zwavelzuur behandeld, veroorzaakt nog eene intensive kleuring. 1 c. c. van bovengenoemde oplossing werd door toevoeging van water op 10 c. c. verdund. Handelde men met 1 c. c, dezer nieuwe oplossing als boven, zoo verkreeg men nog eene hemelsblaauwe kleuring; eene gevoeligheid alzoo van bijna Vsooiooo Men moet, om de kleuring nog merkbaar te doen blijven, de laatste vloeistof met een gelijk volumen water verdunnen, wanneer alsdan nog slechts Vjoo'üoo iodium voorhanden is. Door deze wijze laat zich met zekerheid Vsomooo iodium aantoonen. (Dingler’s polyts. Journ. en Hager’s Pharmac. Centralhalle 1862 N°. 67.) Over den witten damp welke bij de toetreding der lucht van phosphorus opstijgt; door Prof. Schönbein. Het is een algemeen bekend feit, dat phosphorus , zoodra het bij de gewone temperatuur met dampkringslucht in ga.nra.ldng komt, een witte nevel van zich geeft, welke