De ijverige leden der Commissie voor de Journalistische mededeelingen, leverden geregeld meestendeels belangrijke bijdragen, doch de zuinigheidsmaatregel , om slechts die stukken welke inde vergaderingen door proeven zijn gestaafd , inde Berigten op te nemen , veroorzaakte , dat ook zeer belangrijke stukken aan de redactie van het Tijdschrift voor Wetenschappelijke Pharmacie ter opname werden gegeven , waardoor ook deze inde Berigten worden gemist of ook wel geheel worden teruggehouden. Wenschelijk ware het dat dit waste voorkomen, Inde vergaderingen zijnde volgende onderwerpen behandeld: Door den Heer E. A. van der Burg. „Over eene nieuwe methode ter bereiding en opsporing van aicaloïden , door L. von TJslar en J. Erdmann, over het voorkomen van stikstof in Meteoor-IJzer door Boussignault; over de vorming van acid. para-tartaricum door mannite en salpeterzuur , en over den oorsprong van acid. tartaricum in para-tartaricum door Gariet.” Zamenstelling van wit buskruid, door Po hl; opmerking over folio, digitalis; over eene verontreiniging van oxyd. hydrargyricum met oxyd. hydrargyrosum door W. Stein, waarbij de Heer van der Burg nog voegt, dat hem bij onderzoeking van verschillende monsters van dat kwikpraeparaat gebleken is , dat velen nog salpeterzuur bevatten; over jodel, hydrargyricum; vorming van salpeterzuur door de verbranding van waterstof, door Kolbe, door den Heer van der Burg met proeven bevestigd. Over eene ontploffing bij de bereiding van sulphuretum cupricum, plaats gehad hebbende in het Scheik. Laboratorium der Eott. Geneesk. School, door den Heer van der Burg. Over de vrijwillige ontleding van nilroamylum en nitro-glycerine, waargenomen door den Heer van der Burg. Over spectraal analyse van Bunseu en Kirchhoff, met eene beschrijving van het toestel, deszelfs werking en inde vergadering genomen proeven. Door den Heer P. Brouwer Bz. is onder anderen eene onderzoeking medegedeeld van niersteentjes die voor een groot deel uit Cystine bestonden, welke aan de vergadering ter bezigtiging werden gegeven en daarbij enkele reacties