overvloedig inde bladen en inde olijven aantreft, vergezelt altijd de mannite en verdwijnt met haar, zoodat de gele bladen en de rijpe olijven, die volstrekt geene groenachtige tint meer vertoonen, noch chlorophylle, noch mannite bevatten.

Men neemt in het onderzoek der mannite, hetzij men deze van de bladen, of van de olijven verkrijgt een verschijnsel waar, dat de aandacht allezins verdient. Wanneer men uiteen vocht, door de bekende wijzen, al de kristalliseerbare mannite heeft afgezonderd, dan veranderen de moederloogen, wanneer zij gedurende eenige weken aan zich zelven worden overgelaten, terwijl zij in aanraking der lucht van zelf verdampen, in eene kleverige massa, waarin eene nieuwe kristallisatie van mannite ontstaat, die men gemakkelijk door kokenden alcohol kan afzonderen. Het is bijgevolg waarschijnlijk, dat de mannite inde bladen en de vruchten van den olijfboom zich ook bevindt in tegenwoordigheid met mannitane, en dat deze met de lucht in aanraking zich met de elementen des waters verbindende, inden staat van mannite overgaat. Maar om deze hypothese te bevestigen, zou men onmiddellijk de mannitane moeten afzonderen om er de analyse van te maken en er de eigenschappen van te onderzoeken. Wat hiervan zij, de aanwezigheid der mannite en chlorophylle gedurende de toeneming der vette stof inde olijven, en de verdwijning dezer zelfde zelfstandigheden, als de olijven een maximum van olie bevatten, toonen aan, dat er eenige betrekking moet bestaan tusschen deze zelfstandigheden en dat, indien de chlorophylle en de mannite verdwijnen, zij dit doen omdat zij eenige andere stof doen ontstaan, w elke latere onderzoekingen zullen kunnen aan het licht brengen. (Gompies rendus 1863, T. 55 No, 12 pag. 506.) Over Cocaïn; door W- Lossen. Men weet dat Dr. Niemann inde cocabladen eenalealoïd gevonden heeft, dat hij cocaïn genoemd heeft (Buch-